رشد مجدد موهای ریخته سر با این کلاه بیسبال!

به گزارش مجله تور یک روزه، محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون پیروز به ساخت دستگاهی شده اند که می تواند موجب تحریک و رویش مجدد موهای ریخته گردد و به اندازه ای کوچک است که می توان آن را در یک کلاه معمولی تعبیه کرد.

رشد مجدد موهای ریخته سر با این کلاه بیسبال!

به گزارش مجله تور یک روزه و به نقل از گیزمگ، وسیله جدیدی برای تحریک رشد مو توسط مهندسان دانشگاه ویسکانسین مدیسون ساخته شده است.

این نمونه اولیه قادر است نیروی مورد احتیاج خود را با فراوری الکتریسیته از حرکات روزمره بدن کاربر تامین کند و به اندازه کافی کوچک است که بتوان آن را زیر یک کلاه بیسبال قرار داد.

این دستگاه از روش الکتروتریکجنسیس(Electrotrichogenesis) یا به اختصار ETG استفاده می نماید که روش جدیدی برای مبارزه با طاسی نیست. این روش با تحریک الکتریکی خفیف می تواند فاکتورهای رشد مو در سلول های پوستی را تقویت کند. با این حال یکی از مواردی که این روش را از اجرا در مقیاس گسترده محروم می نماید، محدودیت های فناوری برای فشرده سازی این روش در یک دستگاه کوچک و ظرفیت باتری آن دستگاه است.

ژادونگ وانگ، مهندسی که روی توسعه این دستگاه جدید کار می نماید، می گوید: تحریکات الکتریکی می تواند به عملنمودهای مختلف بدن یاری کند. اما قبل از کار ما هیچ راهکار خوبی برای دستگاه های کم مصرف وجود نداشت که تحریکات ملایم، اما مؤثر را ارائه دهند.

وانگ پیش از این روی دستگاه هایی که نیروی مصرفی خود را تامین می نمایند، مانند بانداژهای برقی و ایمپلنت های کاهش وزن کار نموده بود. این دستگاه ها همه حول محور نانو ژنراتورها هستند و قادرند به طور مداوم سطح کمی از برق را از حرکات بدن فراوری نمایند. در مطالعه فعلی نیز دستگاه هایی برای انتقال پالس های انرژی با فرکانس پایین طراحی شده اند.

این دستگاه در مدل های موش مؤثر واقع شده و باعث تحریک رشد مو در سطوح طاس شده است. مرحله بعدی آنالیز تأثیر دستگاه در مدل های موش با پوست بازسازی شده انسان به منظور تأیید این سیستم با سلول های انسانی است.

نکته مهم این است که محققان نتیجه نهایی این فناوری را بیشتر به عنوان یک مداخله پیشگیرانه در اولین مرحله ریزش مو انجام می دهند، زیرا این فناوری نمی تواند باعث گردد تا فولیکول های جدید مو در پوستی صاف و طاس جوانه بزنند.

این دستگاه از این منظر نوآوری بزرگی محسوب می گردد که بهره وری را در یک طراحی فشرده فراهم نموده است که به راحتی می توان آن را در یک کلاه معمولی گنجاند.

یک محصول تجاری از این اختراع طی چند سال آینده به بازار خواهد آمد و محققان به زودی آزمایش های انسانی آن را آغاز می نمایند.

وانگ می گوید: فکر می کنم این یک راهکار بسیار عملی برای ترمیم مو باشد.

این تحقیق در مجله ACS Nano منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 393

به "رشد مجدد موهای ریخته سر با این کلاه بیسبال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مجدد موهای ریخته سر با این کلاه بیسبال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید