راههای سرمایه گذاری در سوئد برای اخذ اقامت این کشور

به گزارش مجله تور یک روزه، سرمایه گذاری در سوئد و شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، قوانین مهاجرتی در سوئد از طریق سرمایه گذاری و روش های متعدد سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

راههای سرمایه گذاری در سوئد برای اخذ اقامت این کشور

سرمایه گذاری در سوئد

اگر قصد مهاجرت به سوئد و راه اندازی کسب و کاری به منظور اخذ اقامت دائم را دارید، هم باید سرمایهٔ کافی در اختیار داشته و هم بتوانید در مدت اقامت در بازهٔ زمانی تعیین شده توسط ادارهٔ مهاجرت، بدون استفاده از کمک های دولتی، زندگی خود و فرزندان و به طور کلی خانواده تان را تأمین کنید.

برای افرادی که به قصد زندگی در سوئد بیش از 90 روز را در این کشور سپری می نمایند، کارت اقامت موقت صادر می گردد.

آنها با این کارت قادرند تا در کشورهای عضو شنگن تردد نمایند. در این مدت دولت هیچ کمکی نخواهد کرد و این شما هستید که باید هزینه های خود و خانواده را پوشش دهید.

سرمایه گذاری در سوئد و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در سوئد دارای روش های متعددی می باشد و در صورتی که متقاضیان بتوانند راستا را درست انتخاب نمایند قادر خواهند بود از این طریق اقامت سوئد را به دست آورند، اما قبل از آن به بررسی شرایط کشور سوئد خواهیم پرداخت.

سوئد کشوری است در شمال قاره اروپا که در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور در همسایگی کشورهایی نظیر دانمارک، فنلاند و نروژ قرار گرفته است.

از کشور سوئد به عنوان بزرگترین کشور اسکاندیناوی و پنجمین کشور بزرگ در قاره اروپا نام برده می گردد. این کشور دارای مساحتی بالغ بر 450.295 کیلومتر مربع می باشد که بیش از 10 میلیون جمعیت دارد.

البته قابل ذکر است که از نظر شرایط عمومی و شرایط جوی تنها قسمتی (30 درصد) از این کشور قابل سکونت می باشد.

سرمایه گذاری در سوئد تنوع زیادی دارد و بنابراین مردم این کشور می توانند از طریق ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک و مسائل دیگری از این قبیل اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

اما سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در سوئد نیاز به ارائه یک طرح تجاری قوی می باشند و باید با ارائه این طرح نشان دهند که قرار است در سوئد اشتغال زایی کرده و منفعت هایی برای جامعه این کشور را خواستار می باشند.

فلذا پیشنهاد می گردد قبل از هر اقدام جدی جهت سرمایه گذاری در سوئد با مطالعه و کسب دانش در باب سرمایه گذاری در این کشور تسلط کافی به شرایط آن داشته باشید و بتوانید توانایی خود را در این زمینه ارتقا دهید.

شرایط سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی می توان گفت سرمایه گذاری در سوئد و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر اتریش، آلمان، اسپانیا، یونان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی سخت گیرانه تر و به عبارتی سخت تر می باشد.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که سرمایه گذاری در سوئد برای بیشتر افراد خارجی و سرمایه گذاران خارجی امکان پذیر می باشد، اما تمامی روش های سرمایه گذاری در سوئد منتج به اخذ اقامت در این کشور نخواهد شد.

به طور مثال، سرمایه گذاران خارجی قادر به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در اوراق قرضه در کشور سوئد خواهند بود اما این موضوعات منجر به اخذ اقامت آنان در کشور سوئد نمی گردد.

اشخاصی که مایل به دریافت ویزای سرمایه گذاری در سوئد می باشند و قصد دارند از آن طریق اقامت کشور سوئد را به دست آورند، می توانند با ثبت شرکت طبق اصول بیان شده از سمت دولت و اداره مهاجرت در ابتدا یک اقامت 2 ساله به دست آورند و برای تمدید اقامت (به مدت 2 سال دیگر) می بایست شرکت را به صورت پویا و فعال نشان دهند.

سرمایه داران خارجی می توانند به واسطه ثبت شرکت و کارآفرینی در سوئد در خواست اقامت دهند و از این طریق اجازه دارند همسر و فرزندان زیر 18 سال را به همراه داشته باشند.

شایان ذکر است که همراه سرمایه گذاران خارجی اجازه کار در سوئد نخواهند داشت و این یکی از نقاط منفی در این کشور تلقی می گردد.

سرمایه گذاران خارجی که بتوانند به مدت 4 سال شرکت خود را فعال و پویا نگه دارند می توانند بعد از سال 4 اقامت دائم خود را به دست آورند و در سال ششم در خواست خود را مبنی بر کسب پاسپورت سوئدی به اداره مهاجرت سوئد اعطا نمایند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت در سوئد

یکی دیگر از طریق سرمایه گذاری در سوئد، ثبت شرکت در این کشور می باشد.

البته سرمایه گذارانی که قصد کسب اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد را دارند در صورتی که بتوانند به صورت اصولی و با تکیه بر قواعد و قوانین مهاجرتی و طبق مواردی که دولت سوئد اعلام کرده شرکت را ثبت نمایند تا این امر می تواند منجر به اقامت کشور سوئد گردد.

لازم به ذکر است که افراد جهت سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت، با هدف اخذ اقامت نیاز به یک طرح تجاری قوی و یا استرونگ بیزینس پلن که مبنی بر ایجاد منافع اقتصادی و اقتصادی در آن کشور می باشد خواهند داشت. از دیگر ملزومات کسب اقامت در سوئد از طریق ثبت شرکت در این کشور می توان به سابقه کاری مرتبط (حداقل 2 سال) اشاره کرد.

در باب هزینه ها و سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در سوئد می توان به هزینه اول جهت ثبت شرکت در سوئد گه معادل 150 هزار کرون سوئد و سرمایه اولیه معادل 600 هزار کرون سوئد می باشد، اشاره کرد.

سرمایه گذاران خارجی باید دقت داشته باشند که تنها و درصورت ارائه طرح تجاری قوی می توانند.

اقامت دائم سوئد را به دست آورند، چرا که اداره مهاجرت سوئد با تائید طرح تجاری وی در ابتدا یک اقامت 2 ساله به شخص و خانواده ایشان اعطا می کند و با بررسی شرایط شرکت و سود ده بودن آن پس از 2 سال اقدام به تمدید اقامت آنان می کند.

با بررسی بیشتر در باب ثبت شرکت در سوئد و با آگاهی بیشتر از جزئیات و فرایند ثبت شرکت در سوئد و ارائه طرح تجاری قوی می توان گفت دیگر کشورهای تراز اول نظیر کانادا، اتریش و آلمان از شرایط مطلوب تری برخوردار هستند و متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت و یا از طریق کار شرکت و یا از طریق بلوکارت اقامت خود را به دست آورند.

مشاغل کوچک شخصی

این شکل از شرکت برای افرادی طراحی شده است که می خواهند یک تجارت نیمه وقت داشته باشند و یا اوقات فراغت خود را با هدف کسب سود پر نمایند. به عنوان مثال مشاورین و یا فریلنسرها در این دسته قرار می گیرند. این شرکت نباید کارمند داشته باشد و گردش اقتصادی آن نباید بیش از 50000 کرون در سال باشد.

مالکیت اختصاصی

در این حالت صاحبان سهام نسبت به شرکت مسئولیت کامل دارند و در صورت داشتن کارمند یا مشارکت تجاری، در مراجع اقتصادیاتی ثبت خواهند شد.

مشارکت عمومی

در این نوع ثبت شرکت حداقل به دو عضو موسس نیاز است. همه اعضا در قبال تعهدات شرکت کاملا مسئول هستند.

شرکت محدود خصوصی

فقط به یک سهامدار واحد نیاز دارد که الزامی ندارد شهفرایند دانمارکی باشد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 40000 کرون دانمارک است.

شرکت محدود عمومی

حداقل سرمایه در این نوع ثبت شرکت 400000 کرون دانمارک است. سهامداران شرکت مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند و سهام را می توان به صورت عمومی داد و ستد کرد و یا با اعضای شرکت به اشتراک گذاشت.

شرایط ثبت شرکت در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد

سرمایه داران می توانند از طریق خرید سهام و خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند اما این بدان معنا نمی باشد که سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و خرید سهام شرکت های سوئدی و اهدای مبالغی به دولت سوئد منجر به اخذ اقامت آنان در این کشور گردد.

با این حال متقاضیان برای سرمایه گذاری بر روی شرکت های سوئدی و خرید سهام اوراق قرضه دولتی سوئد باید دقت ویژه ای داشته باشند و از شرایط شرکت، نحوه پرداخت اقتصادیات آن، بدهی و … اطلاعات کافی را به دست آورند .

بعد از آن اقدام به انتقال سرمایه نمایند. از دیگر موارد مهم قابل تاکید اشاره به این موضوع می باشد که متقاضیان و سرمایه داران خارجی تنها می توانند 51 درصد سهام شرکت های سوئدی را خریداری نمایند.

خرید سهام و خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد و مزایای آن

سوئد یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در جهان است که به رغم این موضوع میزان ورود مستقیم سرمایه در بین سال های 2013 الی 2016 افزایش چشم گیری داشته است اما فرایند نزولی سالانه سبب گشت که در سال 2018 میزان سرمایه ورودی به داخل سوئد 11.1 میلیارد دلار برآورد گردد.

به طور کلی می توان گفت که کشور اروپایی یعنی هلند لوکزامبورگ و انگلیس از بزرگترین سرمایه گذاران در سوئد محسوب می گردد که به طور تقریبی 45 درصد از کل سهام سرمایه گذاری در سوئد را تشکیل داده اند.

علیرغم شرایط نامطلوب بین المللی کشور سوئد توانسته با جذب نیروی کار متخصص و ماهر چند زبانه شرایط خود را از نظر قدرت سرمایه و سرانه اقتصادی در رده های بالا حفظ نماید.

دولت سوئد توانسته با ایجاد فناوری های جدید و نوآورانه و تغییر در رژیم اقتصادیاتی برای افراد کارآفرین، از استقبال سرمایه داران خارجی بهره مند گردد.

به همین دلیل دولت سوئد توانست طی شواهدی از کیفیت فضای کسب و کار در بیشتر لیست های سرمایه گذاری بین المللی در درجات بالا قرار گیرد.

در شاخص اعتماد به نفس جهت سرمایه گذاری های مستقیم در سال 2019 توانست رتبه 15 در جهان را اذان خود کند.

همین طور به عنوان شاخص جهانی نوآوری در سال 2019 رتبه دوم را در جهان کسب کرد.

سرمایه گذاری در سوئد و معایب آن

سرمایه گذاری در سوئد معایبی نیز دارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. از نقاط ضعف جهت سرمایه گذاری در سوئد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه های بالا برای کار
  • قوانین سخت گیرانه کار و در اولویت قرار دادن و حمایت از کارگران
  • تنش در بازار مسکن
  • نرخ اقتصادیات بر درآمد و شرکت نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
  • عدم سهولت در ایجاد یک کسب و کار نوین و راه اندازی شرکت در کشور سوئد
  • عدم اخذ اقامت از طریق خرید ملک

همواره دولت سوئد در تلاش هست با ایجاد اقدامات جدید و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران خارجی شرایط را برای ورود سرمایه به داخل سوئد افزایش دهد.

در این راستا سعی کرده با آزاد سازی تدریجی در بخش های مهم اعم از حمل و نقل، ارتباط از راه دور، ارائه خدمات اقتصادی و … اعتماد سرمایه گذاران خارجی را به سمت خود جلب نمایند.

بیشتر بخوانید :

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1156

به "راههای سرمایه گذاری در سوئد برای اخذ اقامت این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راههای سرمایه گذاری در سوئد برای اخذ اقامت این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید