خیرین پابه پای دولت در مناطق زلزله زده کرمانشاه مدرسه ساختند

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مشارکت خیرین در بازسازی مدارس مناطق زلزله زده استان تقریبا به اندازه دولت بود.

خیرین پابه پای دولت در مناطق زلزله زده کرمانشاه مدرسه ساختند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

مجید یزدان پناه امروز(14 بهمن) در نشست خبری با بیان اینکه بازسازی مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تا به امروز حدود 255 میلیارد تومان هزینه در بر داشته، گفت: 125 میلیارد تومان از این مبلغ توسط خیرین و 130 میلیارد تومان دیگر توسط دولت هزینه شده است.

یزدان پناه اضافه کرد: در زلزله آبان سال 1396 در مجموع 78 مدرسه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تخریب شد، اما با فرصت سازی انجام شده تفاهم نامه ساخت 230 مدرسه در استان منعقد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: از مجموع تفاهم نامه های منعقد شده برای ساخت 230 مدرسه با 910 کلاس درس، تا به امروز 167 مدرسه با 680 کلاس درس به بهره برداری رسیده و مابقی نیز بر اساس تعهد مجموعه نوسازی مدارس استان در صورت تامین اعتبار تا مهر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اشاره ای هم به افتتاح پروژه های آموزش و پرورش در دهه فجر داشت و اضافه کرد: به مناسبت دهه فجر 17 مدرسه با 67 کلاس درس به همراه یک استخر در شهر کرمانشاه(برای استفاده دانش آموزان و عموم مردم) افتتاح می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تا به امروز یازده هزار کلاس درس در استان با اعتبار 5300 میلیارد تومان به سیستم گرمایشی حرات مرکزی مجهز شده ، گفت: کار اصلاح سیستم های گرمایشی مدارس در سطح 1524 کلاس درس استان باقی مانده که بیشتر این کلاس های درس در مدارس روستایی یک یا چند کلاسه هستند.

وی ادامه داد: اعتبار مورد احتیاج برای اصلاح سیستم گرمایشی این مدارس 30 میلیارد تومان برآورده شده که قرار است با تخصیص اعتبار این کلاس های درس تا مهر ماه سال آینده به سیستم های حرارت مرکزی یا بخاری برقی مجهز شوند.

توزیع اعتبار 1.6 میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات هنرستان ها و اجرای طرح حیاط پویا در 744 مدرسه استان از دیگر اقدامات انجام شده در مجموعه آموزش و پرورش استان کرمانشاه بود که یزدان پناه به آنها اشاره نمود.

یزدان پناه در ادامه با اشاره به یاری 1.4 میلیارد تومانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان تا به امروز، گفت: 260 میلیون تومان از این میزان یاری نقدی است که به وسیله فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده های آنها تامین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: قرار است مدیران و موسسان مدارس غیر دولتی شهر کرمانشاه هم یک مدرسه با 500 میلیون تومان اعتبار در استان سیل زده سیستان و بلوچستان بسازند، ضمن اینکه یکی از خیران مدرسه ساز نیز که در جریان زلزله در استان کرمانشاه مدرسه ساخته بود، قول ساخت یک مدرسه در استان سیستان و بلوچستان را داده است.

وی در ادامه با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در مجموعه آموزش و پرورش استان برای آموزش دانش آموزان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، گفت: قرار شده با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بروشورهایی در اختیار تمامی دانش آموزان استان قرار بگیرد که البته تا آن موقع به وسیله مربیان بهداشت و معلم ها اطلاع رسانی لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه به وسیله دانش آموزان صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 767

به "خیرین پابه پای دولت در مناطق زلزله زده کرمانشاه مدرسه ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیرین پابه پای دولت در مناطق زلزله زده کرمانشاه مدرسه ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید