خبرنگاران طرح تروریست های تحریر الشام برای حمله شیمیایی به شمال سوریه

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران- خبرنگاران- معاون رییس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه بامداد شنبه از آماده شدن گروه تروریستی هیأت تحریر الشام برای استفاده از مواد سمی در شمال شرق استان ادلب در شمال این کشور خبر داد.

خبرنگاران طرح تروریست های تحریر الشام برای حمله شیمیایی به شمال سوریه

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، سرهنگ الکساندر کارپف گفت، اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که عناصر تروریست گروهک هیأت تحریر الشام برای انجام عملیات تحریک آمیز با استفاده از مواد سمی در شمال شرق استان ادلب آماده می شوند.

براساس گزارش کارپف، تروریست ها برای حمله شیمیایی در شهرک کیتیان طرحی را آماده می کنند تا با استفاده از سلاح های شیمیایی علیه غیر نظامیان، دولت دمشق را در این زمینه متهم کنند.

معاون رییس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه در خصوص بازگشت شهروندان سوری به دهستان های استان الرقه در شرق سوریه گفت، با حمایت مرکز، برای بازگشت این شهروندان به منازل خود در دهستان های المعلق، جبیل، صیدا از منطقه عین عیسی در استان الرقه توافق شده است.

در حالی که تروریست ها و گروه های مسلح مورد حمایت کشورهای غربی ضدسوری به سرکردگی آمریکا بارها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم و نظامیان سوریه و عراق استفاده کرده اند و مدارک اثبات آن نیز ارائه شده است، ولی غرب تا به امروز مانع محکومیت یا حتی طرح این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل شده است. در مقابل با انتشار اطلاعات نادرست در صدد متهم کردن دمشق در این زمینه هستند که حادثه انتشار گازهای سمی در خان شیخون از این جمله است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1497

به "خبرنگاران طرح تروریست های تحریر الشام برای حمله شیمیایی به شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح تروریست های تحریر الشام برای حمله شیمیایی به شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید