خانه کودکی فروغ خانه موزه می شود

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، با توجه به اقدام شهرداری منطقه 11 در تملک خانه پدری فروغ فرخزاد که 22 مهر ماه به نتیجه رسید، این ملک به زودی و طی چند هفته آینده به شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران سپرده می شود.

خانه کودکی فروغ خانه موزه می شود

ردیف اعتباری پروژه بازسازی و احیای خانه سروان محمد فرخزاد، پدر فروغ، شاعر معاصر در اختیار شرکت توسعه فضا های فرهنگی شهرداری است؛ بنابراین بعد از انجام فرآیند اداری، برنامه ریزی برای عملیات بازسازی این خانه تاریخی آغاز می شود.

تملک خانه پدری فروغ فرخ زاد، بعد از سه سال به نتیجه رسید که البته ردیف بودجه مجزای احیای آن از سوی شهرداری با عنوان خانه موزه فروغ فرخ زاد در ابتدای سال جاری تعریف شده است.

خانه پدری فروغ فرخزاد، شاعر معاصر ایرانی، سال 1397 با شماره سند 32108 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. بسیاری از آثار فروغ فرخزاد در این خانه خلق شد. خانه کودکی های فروغ فرخ زاد، علاوه بر تاریخی بودن، دارای شئون ادبی و ملی هم هست.

این خانه که امید است بعد از بازسازی و احیا به عنوان خانه موزه به محل رفت و آمد ادب دوستان تبدیل شود در منطقه 11 تهران واقع شده است. کوی خادم آزاد در محله امیریه تهران متشکل از دو کوچه به هم متصل است که یکی به خیابان مولوی امروز می رسد و دیگری به خیابان ولیعصر؛ خانه پدری فروغ فرخزاد دقیقا در منطقه اتصال این دو کوچه قرار گرفته است.

کوچه ای هست که قلب من آن را

از محله های کودکی ام دزدیده ست (فروغ فرخزاد/ تولدی دیگر)

فرغ فرخ زاد، متولد 1313 در سال 1345 چشم از جهان فروبست.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1812

به "خانه کودکی فروغ خانه موزه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه کودکی فروغ خانه موزه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید