جریمه های سنگین روسیه در انتظار شبکه های اجتماعی

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران به نقل از رپابلیک ورد، شبکه های عظیم اجتماعی از جمله تیک تاک، فیس بوک، توئیتر و حتی یوتیوب هشداری دریافت نموده اند که در صورت عدم همخوانی با قوانین اینترنت روسیه با جریمه روبرو می شوند و ممکن است مسدود شوند.

جریمه های سنگین روسیه در انتظار شبکه های اجتماعی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در 10 ژانویه 2021 میلادی قانون جدیدی در روسیه تصویب شد که طبق آن شبکه های اجتماعی برای حذف نکردن محتوای غیر قانونی با جریمه ای معادل 10 درصد درآمد سالانه خود روبرو می شوند. قانون مذکور از یکم فوریه اجرایی شده و شبکه های عظیم اجتماعی را ملزم به حذف محتوایی می نماید که طبق قانون روسیه غیرقانونی به حساب می آید.

مقامات روسیه محتوای تشویق به شرکت در اعتراضات بدون مجوز، عظیمنمایی در تعداد شرکت نمایندگان و گسترش اخبار جعلی درباره خشونت پلیس در این اعتراضات را غیرقانونی اعلام نموده اند.

سازمان راسکامنادزور (سازمان نظارت بر رسانه های روسیه) همچنین هشداری برای تیک تاک و VKontakte (شبکه اجتماعی روسی) صادر و آنها را ملزم به حذف محتوایی نموده که بچه ها زیر 18 سال را به شرکت در اعتراضات بدون مجوز تشویق می کرد. روز بعد این سازمان به شبکه های اجتماعی فعال در روسیه هشدار داد در صورت حذف نکردن پست های مذکور جریمه خواهند شد.

همچنین این سازمان چندی پیش برای فیس بوک، اینستاگرام، تیک تاک، یوتیوب و VKontakte به دلیل مسدود نکردن 170 پست با محتوای غیرقانونی جریمه در نظر گرفت.

البته راسکامنادوزر اعلام نموده است که شبکه های اجتماعی به طور فعال با آنها همکاری می نمایند و 90 درصد پست های مربوط به تشویق بچه ها در اعتراضات را حذف نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1440

به "جریمه های سنگین روسیه در انتظار شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه های سنگین روسیه در انتظار شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید