ترامپ در برابر بیش از 125 هزار کشته کرونا در آمریکا کاری نمی کند

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز یکشنبه و در پیامی توئیتری در انتقاد از بی کفایتی کاخ سفید در مقابله با ویروس مهلک کرونا نوشت: بیش از 125 هزار کشته در آمریکا (به دلیل کرونا) وجود دارد.

ترامپ در برابر بیش از 125 هزار کشته کرونا در آمریکا کاری نمی کند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص ادامه داد:ما بیشترین نرخ بیکاری را پس از دوره رکود عظیم مالی در کشور داریم. با این وجود، دونالد ترامپ و جمهوری خواستار واشنگتن با نادیده دریافت اقتصاد آمریکا و مسائل بهداشتی، هیچ اقدامی انجام نمی دهند.

این در حالیست که نانسی پلوسی دیروز شنبه نیز در پیغامی توییتری نوشته بود: ترامپ و جمهوری خواستار واشنگتن مرتبط با وی برنامه مراقبت بهداشتی جز این که شما ضد عفونی نماینده لیسول (Lysol) تزریق نموده یا مایعات سفید نماینده بنوشید، ندارند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در توصیف رئیس جمهور وحزب جمهوریخواه در کشورش نوشت: آن ها بی محابا جان آمریکائی ها را در معرض خطر قرار داده اند.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده پیشتر در اقدامی که دست مایه تمسخر محافل رسانه ای دنیا شد، پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید -19 داروی ضدعفونی نماینده تزریق کرد تا ریه هایشان تمیز گردد.

در جلسه توجیهی مذکور در اوایل اردیبهشت ماه امسال، بیل برایان مدیر بخش علوم و فناوری وزارت کشور آمریکا نتایج پژوهش اخیر تیم خود را اعلام نمود؛ تأثیر ضدعفونی نماینده ها و نیز دمای بالا و محیط مرطوب در تسریع از میان رفتن ویروس جدید کرونا بخشی از این پژوهش بود. وی گفت: این ویروس در نور خورشید سریع تر می میرد.

اشاره به این نکات سبب شد تا ترامپ که بعد از بیل برایان سخن می گفت، راه چاره های تازه ای را که به ذهنش می رسید، به شکل پیشنهاد و پرسش مطرح کند.

ترامپ که از تأثیر دمای بالا در فرایند از میان رفتن ویروس شنیده بود کنجکاو شد که اگر نوری قوی را به درون بدن بیمار بتابانند چه تأثیری خواهد داشت وی گفت: حالا فرض کنید نور شدیدی به تن بیمار بدهیم، حالا چه فرابنفش چه هر نور خیلی قوی دیگری، فکر کنم گفتید که هنوز این کار را امتحان ننموده اید و اضافه نمود: فرض کنید این نور را ببرید داخل بدن، حالا یا از پوست یا از یک راه دیگر، و فکر می کنم گفتید که این را هم امتحان می کنید. ضدعفونی نماینده ای را دیده ام که ظرف یک دقیقه کارش را می سازد. حالا آیا راهی دارد که بگردد مثلاً همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟ خب این ویروس می رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق العاده زیاد می گردد، پس امتحان کردن این کار جالب است.

کارشناسان پزشکی به سرعت به این پیشنهادها واکنش نشان دادند. دکتر وین گوپتا، متخصص ریه، و کارشناس سیاست های بهداشت عمومی در آمریکا، اظهارات فوق را پیغام های بهداشتی ناشایست خواند.

وی گفت: اشاره به تزریق هرگونه ضدعفونی نماینده به بدن یا خوردن آن غیرمسئولانه و خطرناک است. این کار شیوهٔ مرسومی است که افراد وقت خودکشی از آن استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1038

به "ترامپ در برابر بیش از 125 هزار کشته کرونا در آمریکا کاری نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در برابر بیش از 125 هزار کشته کرونا در آمریکا کاری نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید