بیت کوین بی ارزش است؟

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - به گفته مدیرعامل بانک جی پی مورگان مشتریان بانک ما افراد بالغ هستند و وقتی بخواهند با پولشان بیتکوین بخرند نمی توانیم جلویشان را بگیریم اما وظیفه ما این است که تا جای ممکن نسبت به مخاطرات چنین کاری به آن ها هشدار دهیم.

بیت کوین بی ارزش است؟

به گزارش ایسنا، جیمی دیمون در جریان سخنرانی خود در کنفرانس موسسه اقتصادی بین الملل با بیان اینکه دولت ها به زودی دست به قانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتالی خواهند زد گفت: به شخصه فکر می کنم بیتکوین یک چیز بی ارزش است: مهم نیست خیلی ها در خصوص ارزهای دیجیتالی چه فکری می نمایند اما دولت ها به زودی به سراغشان خواهند رفت و این کار را با هدف کسب عایدی اقتصادیاتی انجام می دهند.

دیمون که از منتقدان بیتکوین محسوب می گردد و پیشتر هم این ارز را یک کلاهبرداری خوانده بود، بار دیگر گفت که نسبت به بیتکوین حس خوبی ندارد: به شخصه فکر می کنم بیتکوین بی ارزش است چیزی مثل سیگار. شما نباید سیگار بکشید اما خیلی ها این کار را می نمایند. مشتریان بانک ما افراد بالغ هستند و وقتی بخواهند با پولشان بیتکوین بخرند نمی توانیم جلویشان را بگیریم اما وظیفه ما این است که تا جای ممکن نسبت به مخاطرات چنین کاری به آن ها هشدار دهیم.

پیشتر بانک جی پی مورگان اعلام نموده بود مشتریان صندوق مدیریت ثروت این بانک در صورت تمایل امکان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی را خواهند داشت.

جیمی دیمون بارها و بارها به بیتکوین حمله نموده و آن را یک تقلب دانسته که وی را یاد حباب های کاذب قرن هفدهمی (جنون گل لاله هلندی) می اندازد. البته دیمون از هواداران سرسخت بلاک چین به شمار می رود و بارها و بارها خواستار بهره گیری از ظرفیت های این فناوری در نظام اقتصادی و بانکی شده است. بانک جی پی مورگان سرمایه گذاری سنگینی روی فناوری بلاک چین انجام داده است و اخیرا هم این بانک از پلتفرم خود برای انتقال وجوه بین حساب های این بانک بر بستر بلاک چین رونمایی نموده بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1805

به "بیت کوین بی ارزش است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیت کوین بی ارزش است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید