بیانیه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره تمدید یک ماهه تفاهم ایران و آژانس

به گزارش مجله تور یک روزه، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تمدید یک ماهه تفاهم ایران و آژانس را با توجه به در جریان بودن مذاکرات فنی در مورد حل و فصل موضوعات پادمانی و مذاکرات جاری در وین و در راستای ارائه فرصت لازم برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بیان کرد.

بیانیه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره تمدید یک ماهه تفاهم ایران و آژانس

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی امروز (دوشنبه) در خصوص خاتمه موعد بیانیه مشترک ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی توضیحاتی ارائه کرد.

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در این بیانیه بیان کرد: امروز سوم خردادماه 1400 فرصت سه ماهه در خصوص نگهداری داده های دوربین های نظارتی نصب شده در تاسیسات هسته ای ایران به خاتمه می رسد.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تداوم توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران بر اساس قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران در خصوص نحوه ادامه کار پس از انقضای زمان توافق قبلی با آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم گرفت؛ با توجه به در جریان بودن مذاکرات فنی پیرامون حل و فصل موضوعات پادمانی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی که به موازات مذاکرات وین در جریان است، حفظ داده های دوربین های نظارتی را به مدت یک ماه از تاریخ سوم خردادماه 1400 ادامه دهد تا از این طریق فرصت لازم برای پیشرفت و به نتیجه رسیدن مذاکرات فراهم گردد.

گفتنی است، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران امروز با بیان این که تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها حداکثر به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید، گفت: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی اتمی است و به آژانس منتقل نمی گردد و داده های یک ماه پیش رو هم صرفا نزد ایران خواهد ماند. (اینجا بخوانید)

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران با بیان اینکه در صورت تمدید تفاهم قبلی ایران و آژانس، دسترسی فراپادمانی به آژانس بین المللی انرژی اتمی داده نخواهد شد، گفت: اگر در خاتمه فرآیند گفت وگوها در وین، به نتیجه مشخصی برسیم، فیلم های ضبط شده می تواند در اختیار این سازمان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1664

به "بیانیه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره تمدید یک ماهه تفاهم ایران و آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره تمدید یک ماهه تفاهم ایران و آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید