برگزاری سه نشست متن خوانی کانون اندیشه جوان

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، کانون اندیشه جوان دوره متن خوانی اندیشه سیاسی در شاهنامه را با حضور سید حسین شهرستانی از تاریخ 20 آبان به مدت 10 جلسه برگزار خواهد کرد. همه بحران های جامعه ما به وجهی اساسی نسبت دارد با بحران سیاست و سیاست ورزی و حکمرانی ما. آنچه سیاست را به سامان می کند، پیش و بیش از سازوبرگ نهادی یا ملاحظات اخلاقی، دست یابی به نوعی از خرد سیاسی است.

برگزاری سه نشست متن خوانی کانون اندیشه جوان

فردوسی بنیانگذار تمدن ایرانِ اسلامی و شاهنامه ریشه طرحی از خرد سیاسی برای ما به مثابه یک ملت است. بدین سان روشن است که رجوع ما به شاهنامه نه از سر تفنن ادبی و نه حتی برای تعمیق معرفت فردی است، بلکه از سر ضرورتی ملی است که در فقدان آن نه دولت کارآمد است نه دین تمدن ساز و نه دانشگاه معنی دار.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرایند ثبت نام اینجا را کلیک کنند.

https://evand.com/events/حلقه-متن-خوانی-اندیشه-سیاسی-شاهنامه-3020213

کانون اندیشه جوان قصد دارد تا با برگزاری حلقه متن خوانی اخلاق ناصری بستری برای این گفتگو با سنت مهیا کند. این حلقه متن خوانی با تدریس محمدرضا یقینی از 5 آذر به مدت 10 جلسه در روز های چهارشنبه، ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد.

به منظور فهم آنچه امروز در بستر سیاست برای ما رخ می دهد شناخت مبانی و مقاصد امور در بستر تاریخ اندیشه بسیار مهم است. در تاریخ اندیشه ایران، اقدام خواجه نصیرالدین طوسی در تحریر اخلاق ناصری و تدوین منظومه ای از حکمت عملی را می توان از طرح بوعلی سینا در تدوین منظومه ای از حکمت نظری قیاس کرد. خواجه نصیر ادین طوسی به طور قطه در تارک علم و اندیشه و علی الخصوص سیاست و مدیریت علمی ایرانی می درخشد و جایگاه ویژه ای دارد. کتاب اخلاق ناصری مهمترین اثر به جا مانده از این حکیم نامدار ایرانی است که دریچه ای وسیع به حکمت عملی و اندیشه سیاسی عصر زرین ایرانی می گشاید و ما می توانیم با استفاده از این منبع غنی با سنت فکری خود به گفتگو بنشینیم و بیاندیشیم.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرایند ثبت نام اینجا را کلیک کنند.

https://evand.com/events/حلقه-متن-خوانی-اخلاق-ناصری-48776488

حلقه متن خوانی کتاب تنبیه الامه نائینی

متن خوانی با تدریس داوود مهدوی زادگان از 4 آذر به مدت 10 جلسه در روز های سه شنبه، ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد. به منظور فهم آنچه امروز در بستر سیاست برای ما رخ می دهد شناخت مبانی و مقاصد امور در بستر تاریخ اندیشه بسیار مهم است. باید فهم کرد که تصور ما از امور سیاسی در چه بستر زمانی و اندیشه ای شکل گرفته و تکمیل شده است. از آنجا که سنت فکری کنونی ما به طور جدی متاثر از سنت اسلامی و فقهی ما است فهم آنچه فقه برای امروز و اکنون ما در صحنه سیاسی و اجتماعی تجویز می کند نیازمند فهم فقه سیاسی ما در بستر زمان و تغییرات آن است. به همین دلیل کانون اندیشه جوان قصد دارد تا اندیشه سیاسی موجود در فقه امامیه یک قرن اخیر را بررسی نماید و برای شروع این بحث حلقه متن خوانی کتاب تنبیه الامه مرحوم نائینی را تدارک دیده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرایند ثبت نام اینجا را کلیک کنند.

https://evand.com/events/حلقه-متن-خوانی-تنبیه-الامه-126037

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1248

به "برگزاری سه نشست متن خوانی کانون اندیشه جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سه نشست متن خوانی کانون اندیشه جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید