برخورد با گران فروشان کاغذ احتیاج به هماهنگی نهادهای مختلف دارد

به گزارش مجله تور یک روزه، احمد شریفان، رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به گرانی های 10 روز اخیر بازار کاغذ، گفت: این افزایش قیمت ها هیچ توجیهی ندارد؛ زیرا در فاصله 15 اسفند1400 تا 15 فروردین امسال، کالای جدیدی به کشور وارد نشده است اما تجار نسبت به افزایش قیمت کالاهای خود اقدام نموده اند.

برخورد با گران فروشان کاغذ احتیاج به هماهنگی نهادهای مختلف دارد

وی ادامه داد: طی رصدی که از بازار داشتیم طی 10 روز گذشته بازار کاغذ چاپ و تحریر با افزایش 12 درصدی قیمت روبه رو شد و این موضوع موجب رکود و لجام گسیختگی در میان خریداران و فروشندگان این کالا شد.

شریفان با بیان اینکه متاسفانه در برخی مواقع برخی از تجار واردکننده کاغذ دچار زیاده خواهی می شوند، مطرح نمود: چندین بار در این زمینه به آن ها گله کردیم که در بازه های زمانی که جنس جدیدی وارد نشده است، نباید قیمت ها بالا برود اما متاسفانه دلایلی می آورند که قابل قبول نیست.

وی درباره ورود اتحادیه کاغذ و مقوا به بحث گران فروشی کاغذ از سوی صنف نیز شرح داد: به عنوان اتحادیه نمی توانیم به این مساله ورود پیدا کنیم، زمانی می توانیم اقدام کنیم که هماهنگی لازم با سایر نهادها نیز وجود داشته باشد اما الان دست ما بسته است.

شریفان یادآور شد: تا زمانی که بین ارگان های مختلف ازجمله سازمان تعزیرات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صمت، سازمان بازرسی و نظارت، یک هماهنگی، وجود نداشته باشد نمی توان اقدام عملی خاصی انجام داد.

به گفته وی، بهتر است سازمان تعزیرات برای ورود به این مساله ابتدا با اتحادیه صنفی جلسه برگزار کند و در هماهنگی با تشکل صنفی، قیمت بازار را در دست بگیرد و بر فرایند افزایش آن کنترل داشته باشد.

شریفان بعلاوه با بیان این که حذف ارز دولتی از کالاها شوک و آسیب زیادی به کسبه و مردم وارد می نماید، خواهان توجه و برنامه ریزی جدی دولت برای اجرای این طرح شد.

به گزارش ایبنا، امروز در بازار تهران هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 گرمی 70 در 100 چینی به قیمت 815 هزار تومان، هر بند کاغذ 70 گرمی 60 در 90 چینی به قیمت 615 هزار تومان و هر بند کاغذ 80 گرمی 70 در 100 اندونزی به قیمت یک میلیون تومان خرید و فروش می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2030

به "برخورد با گران فروشان کاغذ احتیاج به هماهنگی نهادهای مختلف دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با گران فروشان کاغذ احتیاج به هماهنگی نهادهای مختلف دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید