بحران یمن راه چاره نظامی ندارد

به گزارش مجله تور یک روزه، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: به همکاری خود با همه طرف ها برای دستیابی به راهکار سیاسی در یمن و آتش بس دائمی ادامه خواهد داد.

بحران یمن راه چاره نظامی ندارد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پنجشنبه شب ضمن تاکید بر این که هیچ راهکاری نظامی برای درگیری در یمن وجود ندارد، بیان کرد: ما برای رسیدن به راهکار سیاسی در یمن و آتش بس دائمی به کار با همه طرفها ادامه خواهیم داد.

وی اضافه کرد: ما همچنان به اعمال فشار علیه حوثی ها برای توقف حملات مداوم به طرف سعودی ادامه خواهیم داد.

پرایس مدعی شد: اصلی که ایالات متحده به آن معتقد است این است که هیچ راهکار نظامی برای درگیری در یمن وجود ندارد. این موضوع در دنیا معین شده است.

پرایس عنوان داشت: به همین دلیل، یکی از اولین اقداماتی که بایدن پس از تصدی ریاست جمهوری انجام داد، انتصاب تیموتی لندرکینگ به عنوان نماینده ویژه ایالات متحده در یمن بود و تأکید کرد که یکی از اهداف اصلی وی حمایت از کوشش های نماینده سازمان ملل است. ما در حالی که فشار خود را بر رهبری حوثی ها ادامه خواهیم داد، قصد داریم که با همه طرف های ذیربط همکاری خود را ادامه دهیم تا از امکان دستیابی به یک آتش بس پایدار و دائمی اطمینان حاصل کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد: این همان چیزی است که در نهایت منجر به کاهش مسائل انسانی مردم یمن خواهد شد و همچنین منجر به ایجاد کشوری با ثبات تر می گردد.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اخیرا در واکنش به تحرم های آمریکا علیه دو تن از رهبران این جنبش تاکید نمود که آمریکا با این اقداماتش باعث محکومیت خود می گردد.

محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن که ریاست هیئت مذاکره کننده این جنبش را بر عهده دارد، در بیانیه ای اظهار کرد: آمریکا اظهارنظرهای زیادی درباره مساله صلح داشته و در ادامه نیز اقدام به اعمال تحریم های مختلف می نماید، در واقع آمریکا خودش، خودش را محکوم می نماید چرا که در راستا توقف جنگ و لغو محاصره یمن نبوده بلکه عامل طولانی شدن جنگ و وخامت بحران انسانی است.

به گفته سخنگوی انصارالله، واشنگتن زیاد از صلح حرف می زند اما بعد در عمل به سمت اعمال تحریم گام برمی دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1517

به "بحران یمن راه چاره نظامی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران یمن راه چاره نظامی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید