بازار سرمایه به مرحله ای رسیده که می توان به آن اعتماد کرد

به گزارش مجله تور یک روزه، وزیر امور مالی و دارایی گفت: بازار سرمایه در یک ماه گذشته در ریل مناسب قرار گرفته است چون نهادسازی لازم اجرا شده و همه ناشران بازارگردان دارند.

بازار سرمایه به مرحله ای رسیده که می توان به آن اعتماد کرد

فرهاد دژپسند، وزیر امور مالی و دارایی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در پاسخ به پرسشی درباره شرایط بازار بورس، با بیان اینکه بازار سرمایه از نظر عملکردی به مرحله ای رسیده که می توان به آن اعتماد کرد، اظهار کرد: بازار سرمایه در یک ماه گذشته در ریل مناسب واقع شده است چون نهادسازی لازم صورت گرفته و همه ناشران بازارگردان دارند.

وی اضافه کرد: غیر از متغیرهای پیرامونی اختلال خاصی نداریم؛ به این معنی که ممکن است برای بخشی سیاستگذاری انجام گردد و این سیاستگذاری اثر خود را بر بازار می گذارد یا قاعده ای برای نحوه معین قیمت گروهی از کالاها انجام می گردد که بر فرایند بازار سرمایه اثر خواهد داشت.

وزیر اقتصاد گفت: مورادی که به آن اشاره شد شرایط پیرامونی است که بر بازار تاثیر دارد و خود بازار الان از نظر عملکردی به مرحله ای از شرایط رسیده که می توان به آن اعتماد کرد.

دژپسند همچنین درباره لایحه بودجه سال آینده نیز گفت: کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد و براساس جلسه ای که روسای قوا در دفتر رییس جمهور تشکیل گشت، قرار شد سازمان برنامه به نمایندگی دولت و بقیه دستگاه ها حداکثر همکاری را بنمایند تا بودجه بودجه مراحل را طی نمایند.

وی تاکید نمود: اهتمام جدی وجود دارد که اقدام های لازم در خصوص لایحه بودجه 1400 انجام گردد و باید کمیسیون تلفیق آنالیز ها را آغاز کند منابع و بعد مصارف را آنالیز کند در منابع گزارش ها را ارائه کردیم و در مرحله کلیات مباحثه های لازم را انجام دادیم و بعد وارد جزییات خواهیم شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1374

به "بازار سرمایه به مرحله ای رسیده که می توان به آن اعتماد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سرمایه به مرحله ای رسیده که می توان به آن اعتماد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید