اجرای نمایش سیاه بازی رختشورشاهآغاز شد

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - نمایش رختشورشاه به کارگردانی علی یدالهی از امروز 20 آبان اجرای خود را در سالن جعفر والی مجموعه تئاتر محراب آغاز می کند.

اجرای نمایش سیاه بازی رختشورشاهآغاز شد

این نمایش کمدی سیاه بازی که کاری از گروه تئاتر دژاوو است، در ساعت 19 روی صحنه خواهد رفت.

رختشورشاه نوشته بابک لطفی خواجه پاشا است که از طریق فرهاد نقدعلی بازنویسی شده و طراحی و کارگردانی آن را علی یدالهی برعهده دارد.

این نمایش که تلفیقی از نمایش سیاه بازی و مجلس زنانه، در شیوه های نمایش تئاتر کمدی ایرانی است، به روز قبل از تاج گذاری احمدشاه میپردازد. انسی معزالدوله می خواهد با احمد شاه ازدواج کند اما شاه فرار می کند و به رختشورخانه کاخ پناه می برد و در آنجا مخفی می شود که خود زمینه ساز ماجراهای دیدنی دیگری است.

در رختشورشاه، علی بیک محمدی پیش پرده خوانی می کند. استاد جواد انصافی با همراهی هنرمندانی همچون نگار مقدسی، کاظم برزگر، آزیتا نوری وفا، مجتبی گوهرخای، آرزو کریمی زند، سمانه ابن علی، شقایق بهرامی و الناز میرزا نقش های این نمایش را برعهده دارند.

طراحی لباس و حرکت این نمایش را نوید فرح مرزی، طراحی صحنه را علی یدالهی، موسیقی را علی جباری، طراحی نور را اکبر شجاعی بر عهده دارند.

نقاشی صحنه از طریق ناصر عزیزی اجرا شده و اختر تاجیک عکاس این پروژه نمایشی است. طراحی پوستر و اقلام تبلیغاتی را نیز علی یدالهی انجام داده است.

در گروه کارگردانی نمایش رختشورشاه پرهام محبیان دستیار کارگردان، فهیمه کرمی منشی صحنه، زهرا شایان فر روابط عمومی، بردیا یدالهی مدیر صحنه هستند.

ساخت دکور از طریق جواد مرآتی اجرا شده و اجرای موسیقی زنده نیز از طریق گروه نوازندگان شامل کمانچه علی جباری ، تار میثم ابراهیمی و تنبک پریا زندی انجام می شود.

نمایش رختشورشاه هر روز غیر از شنبه ها در سالن استاد جعفر والی مجموعه تئاتر محراب، ساعت 19 روی صحنه است و علاقه مندان می توانند از طریق سایت تیوال نسبت به خرید بلیط این نمایش اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1860

به "اجرای نمایش سیاه بازی رختشورشاهآغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای نمایش سیاه بازی رختشورشاهآغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید