7 کاربرد برای مصرف نوشابه به جز خوردن آن!

به گزارش مجله تور یک روزه، بارها خوانده ایم که مصرف نوشابه ضرر دارد اما این نوشیدنی محبوب منافع زیادی دارد. کافی است آن را ننوشیم اما همچنان به صورت روزمره مصرف کنیم.

7 کاربرد برای مصرف نوشابه به جز خوردن آن!

نگهداری مقداری نوشابه در خانه لازم است. اگرچه نوشیدن آن چندان توصیه نمی گردد اما این نوشیدنی می تواند به عنوان ماده تمیز کننده استفاده گردد. اسیدیته بالای موجود در نوشابه آن را برای تمیز کردن وسایل روزمره خانه مناسب می نماید؛ اما چگونه؟ در خبرنگاران روش استفاده از نوشابه در نظافت را آنالیز می کنیم.

لکه های روغن

نشت روغن از ماشین یا موتور منجر به ایجاد لکه هایی زشت در کف پارکینگ یا گاراژ می گردد. اگر مقداری کولا روی لکه بریزید، پاک کردن آن آسان خواهد شد. بگذارید نوشابه چند ساعتی روی لکه بماند و سپس روغن را به راحتی بشویید.

خط اتوماتیک

چه هنگام نوشتن، چه هنگام بازی بچه ها روی فرش، همه ما با رد به جا مانده از اتوماتیک روبرو شده ایم. خوشبختانه کولا می تواند در اینجا هم یاری کند و این خطوط آزار دهنده را از بین ببرد. کمی از نوشابه را روی لکه بریزید و آن را پاک کنید. سپس با یاری مقداری آب و صابون لکه را شست وشو دهید تا مانند برف نرم زیر آفتاب از بین برود.

تمیز کردن توالت

یک نکته قدیمی اما طلایی، نصف بطری کوکاکولا را در توالت بریزید، اجازه دهید یک ساعت بماند و سپس بشویید. با استفاده از فرچه توالت و مایع شوینده به راحتی از شر هرگونه لکه خلاص خواهید شد.

از بین بردن زنگ زدگی

چیزهای کوچک زنگ زده را می توان یک شب در یک لیوان کولا گذاشت. روز بعد آنها را با پارچه تمیز کنید، دوباره درخشان و نو به نظر خواهند رسید؛ هنگام تمیز کردن دوچرخه نیز مقداری کولا را روی قاب زنگ زده بریزید و آن را با سهولت پاک کنید.

تابه های سوخته

ظرف های سوخته بسیار ناخوشایندند و تمیز کردنشان هم کاری سخت است اما با استفاده از یک قوطی کولا در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید: قوطی نوشابه را در ظرف سوخته بریزید و آن را روی اجاق بگذارید و حرارت را کم کنید تا یک ساعت بجوشد. سپس تابه را مثل همواره بشویید تا تمیز گردد.

دوغاب کپک زده

دوغاب بین کاشی های سرویس بهداشتی و آشپزخانه با ظاهر قهوه ای رنگش نمای بسیار بدی دارد. اگر از قبل مقداری کولا را با یاری فرچه به کف سرویس بکشید خیلی راحت تمیز می گردد. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را با فرچه، محکم تمیز کنید.

کتری جرم گرفته

استفاده از کتری یا سماور جرم گرفته باعث کدر شدن چای و قهوه می گردد. این بار نیز با یاری کولا از شر آهک رسوب نموده در این وسایل خلاص شوید. یک قوطی کولا را در کتری ریخته و اجازه دهید بعد از جوش آمدن سی دقیقه قل بزند. آن را خالی کنید و ظرف را طبق معمول بشویید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا خمیازه می کشیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2080

به "7 کاربرد برای مصرف نوشابه به جز خوردن آن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 کاربرد برای مصرف نوشابه به جز خوردن آن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید