واکنش ها به عدم همکاری ترامپ با کمیته تحقیقات: فراتر از قانون نیستی

به گزارش مجله تور یک روزه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در واکنش به خبر خودداری دونالد ترامپ از همکاری با کمیته تحقیق در موضوع استیضاح، به رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که او بالاتر از قانون نیست.

واکنش ها به عدم همکاری ترامپ با کمیته تحقیقات: فراتر از قانون نیستی

به گزارش یورونیوز، پلوسی اضافه نمود کاخ سفید در کوشش است بی قانونی را یک فضیلت نشان دهد آنهم در حالی که دولت موظف است در قبال کارهایش، جوابگو باشد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه ای اظهار داشت: مردم آمریکا سخنان رئیس جمهورشان را شنیده اند...اقدامات رئیس جمهور امنیت ملی ما را تهدید و قانون اساسی ما را نقض می نماید و باعث می گردد که درستی انتخابات ما زیر سوال برود. نامۀ کاخ سفید [در موضوع همکاری نکردن با کمیتۀ تحقیقات] آخرین کوشش برای پنهان نگه داشتن خیانت او به دموکراسی بوده است و اصرار بر اینکه او رئیس جمهوری فراتر از قانون است.

واکنش خانم پلوسی تنها ساعاتی پس از آن منتشر شد که پت سیپولون، مشاور حقوقی کاخ سفید برای او و روسای دموکرات کمیته های مختلف دستگاه قانونگذاری این کشور نامه ای هشت صفحه ای فرستاد و در آن اظهار داشت که رئیس جمهور با کمیته تحقیق استیضاح همکاری نخواهد نمود.

در ادامۀ بیانیۀ خانم پلوسی آمده است: با وجود مانع تراشی های کاخ سفید ما همچنان شاهد افزایش شواهد و مدارکی هستیم که نشان می دهد آقای ترامپ از مقام خود سوء استفاده و سوگند خود مبنی بر محافظت و دفاع از قانون اساسی را نقض نموده است...به کاخ سفید هشدار داده می گردد که ادامه کوشش ها برای پنهان کردن این حقیقت که رئیس جمهور از قدرتی که از سوی مردم به او واگذار شده سوء استفاده نموده، شاهد دیگری بر مانع تراشی ها است.

خانم پلوسی در آخر نیز خطاب به دونالد ترامپ می گوید: آقای رئیس جمهور شما بالاتر از قانون نیستید... شما باید جوابگو باشید.

جیمی کارتر، رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز از ترامپ خواست با تحقیقات کنگره در موضوع ضرورت استیضاح همکاری کند و هشدار داد که امتناع از همکاری با قانونگذاران، آمریکایی ها را با پرسش های بی پاسخ بسیاری روبرو خواهد نمود.

سی و نهمین رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان مصاحبه ای با شبکه خبری ام اس ان بی سی، به دونالد ترامپ توصیه کرد که برای پیشگیری از وقوع هر تغییری حقیقت را بگویید.

به نظر آقای کارتر اگرچه با حضور اکثریتیِ جمهوریخواهان در سنا، حتی با حمایت مجلس نمایندگانِ تحت کنترل دموکرات ها از استیضاح، بعید است که آقای ترامپ در نهایت از قدرت برکنار گردد؛ با این وجود بستگی به نتایج تحقیقات، همه چیز ممکن است تغییر کند.

او در این مصاحبه گفت: اگر حقایق فزاینده ای از کارهایی که دونالد ترامپ انجام داده فاش گردد، قطعا استیضاح و عزل از مقام امکان پذیر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 455

به "واکنش ها به عدم همکاری ترامپ با کمیته تحقیقات: فراتر از قانون نیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به عدم همکاری ترامپ با کمیته تحقیقات: فراتر از قانون نیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید