هواشناسی هشدار داد؛ افزایش آلودگی هوای مرکز

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به انباشت آلاینده ها و برقراری هوای ناسالم تا چهارشنبه (12 آبان ماه) در این استان هشدار داد.

هواشناسی هشدار داد؛ افزایش آلودگی هوای مرکز

در هشدار زرد رنگ اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به شرایط پایداری نسبی هوا و انباشت آلاینده ها آمده است: از امروز (9 آبان ماه) تا صبح چهارشنبه (12 آبان ماه) افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران پیش بینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و درصورت افزایش ترددهای درون شهری و عدم مهار فعالیت های صنعتی آلاینده هوا در برخی منطقه ها درحد ناسالم برای تمام گروه ها دور از انتظار نیست بنابراین پرهیز از تردد غیر ضروری به ویژه برای سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده هوا و اجتناب از فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز توصیه می شود.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1867

به "هواشناسی هشدار داد؛ افزایش آلودگی هوای مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد؛ افزایش آلودگی هوای مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید