نشست 5 کشور عضو ناتو درباره حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین

به گزارش مجله تور یک روزه، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از برگزاری نشست 5 کشور عضو ناتو درباره آنچه افزایش فعالیت های نظامی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین ادعا شده است، اطلاع داد.

نشست 5 کشور عضو ناتو درباره حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از وبگاه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، آمریکا، کانادا، انگلیس، لهستان و لیتوانی در نشستی درباره آنچه افزایش فعالیت های نظامی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین ادعا شده است، گفتگو کردند.

به گزارش پنتاگون، این نشست به صورت مجازی و به میزبانی بن والس وزیر دفاع انگلیس به وسیله ویدئو کنفرانس به انجام رسید.

در بیانیه صادره از سوی پنتاگون در این خصوص آمده است: کشورهای مذکور حمایت خود را از استقلال و تمامیت ارضی اوکراین اعلام نموده و از افزایش فعالیت های نظامی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین ابراز نگرانی کردند.

این در حالیست که دیمیتری پسکوف دیروز چهارشنبه در سخنانی توضیح داد: نظامیان روسیه تا هر زمان که لازم باشد در آنجا (مرز با اوکراین) در قلمرو خاک فدراسیون روسیه حضور خواهند داشت و حضور آنها مادامیکه فرمانده ارتش ما صلاح بداند ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) سه شنبه نیز در سخنانی پیرامون پیوستن کی یف به ناتو بیان کرد: پیوستن اوکراین به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تنها اوضاع این کشور را وخیم تر می نماید. پیوستن این کشور تنها کی یف را دچار چالش ها و مسائل بیشتری می نماید. اگر نظر چندین میلیون نفر از مردم در جمهوری های خودخوانده (دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین) را هم جویا شوید، خواهید فهمید که عضویت در ناتو برای این جمهوری ها قابل پذیرش نیست.

این در حالیست که ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو پیشتر در گفتگوی تلفنی با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین درباره فعالیت های نظامی روسیه در مرز این کشور گفتگو و گفتگو کرد.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در این گفتگو ضمن تاکید بر حمایت قاطعانه ناتو از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین گفت: از فعالیت های نظامی روسیه در اوکراین و اطراف آن و نقض آتش بس به طور جدی نگرانیم و به همکاری نزدیک با اوکراین متعهد هستیم.

لازم به ذکر است روسلان خومچاک فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین 30 مارس طی سخنانی در مجلس این کشور مدعی شروع اقدامات مسکو برای استقرار نیروهای نظامی خود در مرز دو کشور شد.

کرملین در واکنش به این اظهارات توضیح داد که روسیه نیروهای مسلح خود را با صلاحدید خود در داخل قلمرو این کشور جابجا می نماید و این تهدیدی برای احدی نیست.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1531

به "نشست 5 کشور عضو ناتو درباره حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست 5 کشور عضو ناتو درباره حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید