ممنوعیت ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان

به گزارش مجله تور یک روزه، استاندار کربلا از ممانعت از ورود زائران به این شهر همزمان با روز عرفه و عید قربان اطلاع داد.

ممنوعیت ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان

به گزارش ایسنا، نهم مردادماه به تقویم خورشیدی روز عرفه است که همزمان با مراسم حج، زائران در شهر کربلا جمع می شوند تا دعای عرفه را به جای آورند. این روز برای شیعیان مهم است؛ روایت شده که در این روز امام حسین (ع) با رها کردن مناسک حج، به سمت کربلا حرکت کرد.

استاندار شهر کربلا اینک اعلام نموده که سال جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا، زائری را از داخل و خارج عراق برای شرکت در مراسم دعای عرفه نمی پذیرند و برپایی مراسم دعای عرفه با حضور جمعیت ممنوع است.

عراق با شیوع ویروس کرونا، همه مرز های خود را بست و حدود شش ماه است که هیچ زائری را از خارج این کشور نپذیرفته است. این کشور هنوز تصمیمی برای بازگشایی مرزهایش نگرفته، اما با نزدیک شدن مراسم عرفه و عید قربان که هر سال بهانه ای برای اجتماع زائران در شهر های کربلا و نجف است، استاندار کربلا نه تنها اعلام نموده سال جاری در این دو مناسبت زائران را از داخل و خارج این کشور نمی پذیرند که پیشنهاد بسته شدن حرم های امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را برای جلوگیری از تجمع زائران در این روز ها مطرح نموده است. هرچند بعضی منابع در عراق از مخالفت مراجع با این پیشنهاد خبر داده اند.

پایگاه اطلاع رسانی حج در عین حال که تایید نموده تجمع و برپایی مراسم عرفه و قربان با حضور زائران در حرم های کربلا ممنوع است، از احتمال برگزاری این مراسم ها به صورت مجازی و پخش از شبکه های تلویزیونی عراق خبر داده است. در عراق تا کنون 3691 نفر جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1080

به "ممنوعیت ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید