مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد

به گزارش مجله تور یک روزه، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد.

مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد

از اسفند سال گذشته صدور ویزای امارات برای اتباع ایرانی از سرگرفته شده و تعداد پروازها نیز رو به افزایش است. بنا به گزارش آژانس های گردشگری، حجم سفر ایرانی ها به امارات در تعطیلات نوروز حتی از ترکیه هم بیشتر بود. اگرچه طبق اعلام گمرک، مسافرت های خارجی در سال گذشته با 80 درصد کاهش روبه رو بوده است.

دولت امارات در تازه ترین اعلام از مسافران خواسته جواب منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت را قبل از پرواز تهیه کرده و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا همراه داشته باشند. جواب تست باید از آزمایشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت و به زبان انگلیسی باشد. ارائه جواب به صورت پیامک و در گوشی موبایل و همچنین تست سریع قابل قبول نیست. مسافران زیر 12 سال از قاعده ارائه تست کرونا مستثنی شده اند.

مسافران با اهلیت امارات متحده عربی هنگام خروج از ایران، به ارائه تست کرونا ملزم نبوده، اما در فرودگاه های امارات از آنها تست PCR گرفته می شود.

از تمام مسافران ورودی دوباره تست گرفته خواهد شد و مسافران تا زمان اعلام نتیجه، به رعایت قانون قرنطینه ملزم شده اند. در صورت مثبت بودن پاسخ این تست، مسافر با هزینه خود در مکان مشخصی قرنطینه خواهد شد.

مسافرانی که قصد ورود به این کشور را ندارند و فقط از فرودگاه های امارات به سایر نقاط ترانزیت می شوند، به ارائه تست کرونا با اعتبار 72 ساعت قبل از پرواز ملزم شده اند.

در مقررات تازه امارات تاکید شد مسافرانی که 14 روز قبل از سفر به این کشور به هند، نیجریه و آفریقای جنوبی مسافرت داشته اند اجازه استفاده از پرواز به این مقصد را ندارند. البته افراد مقیم و دارندگان ویزای امارات متحده عربی از این قاعده مستثنی شده اند.

مسافرانی هم که قصد بازگشت از امارات به ایران را دارند باید گواهی منفی کووید با اعتبار 96 ساعت قبل پرواز را همراه داشته و فرم خوداظهاری و تعهدنامه را تکمیل کرده باشند. این قانون بچه ها زیر هشت سال را در برنمی گیرد.

همچنین طبق مقررات ایران، مسافرانی که با ویزای توریستی به امارات سفر می کنند باید بلیت رفت و برگشت داشته باشند. در صورت نداشتن بلیت برگشت، در فرودگاه پذیرفته نمی شوند. این قانون مسافران با ملیت امارات و دارندگان اقامت در این کشور را شامل نمی شود.

منبع: همگردی
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1648

به "مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید