مقاله: کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند

به گزارش مجله تور یک روزه، دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک با نام مستعار و مخفف (IPN)، سومین جایگاه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک از آن خود کرده است. این دانشگاه بعلاوه یکی از بهترین ها در دنیا بوده و توانسته رتبه ای متغیر میان 651 تا 700 را در میان بهترین دانشگاه های دنیا به دست آورده است. این دانشگاه ای بزرگ ترین دانشگاه های مکزیک بوده که حدود 171000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و در شهر مکزیکو سیتی قرار گرفته است. با این حال اگر چه ساختمان اصلی این دانشگاه در این شهر قرار گرفته است اما هم اکنون در 22 شهر از کشور مکزیک موسسات تحقیقاتی و امکانات فراوان دارد. دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک جایگاه دوم در مکزیک را برای شاخص های مقدار گیری مقالات در هیات علمی و مشارکت های پژوهشی بین المللی دریافت می نماید و بعلاوه در آخرین رتبه بندی موضوعی در بین بهترین رشته های دنیا برای رشته های مهندسی و فنی و علوم زندگی قرار گرفته است.

مقاله: کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند

رتبه اول را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک داده اند. دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو یا به طور مخفف (UNAM) در 4 گزینه توانسته اولین در مکزیک باشد. این دانشگاه در زمینه های مختلف مانند آموزشگاه و رتبه استاتیدش بسیار مطرح بوده و حتی در دنیا رتبه و جایگاه 113 را از آن خود کرده است. این دانشگاه در سال 1910 تاسیس شده و هم اکنون بیش ا 346730 تعداد دانشجو دارد. بیشتر این دانشجویان در سطوح و مدارج بالای مشغول به تحصیل هستند. محوطه و سایت این دانشگاه جزو میراث فرهنگی یونسکو بوده و بسیار زیباست. این منطقه تاریخی به خاطر قدمت و سنت های مکزیک و ادغام آن ها با معماری و هنر مدرن بسیار مشهور و شناخته شده است. بعلاوه این دانشگاه و محوطه تاریخی اش یکی از جاذبه های گردشگری مکزیک هم محسوب می گردد.

پنجمین جایگاه و رتبه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک دارد. در دنیا هم توانسته به طور متغیر جایگاهی میان رتبه 701 تا 750 را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از هشت دانشگاه مسیحیان مکزیک در شهر مکزیکو سیتی است و توانسته در رشته های دانشگاهی و تحقیقاتی مکان برجسته ای را از آن خود نماید. هم اکنون حدود 11 هزار دانشجو در دانشگاه آیبروامریکانا مشغول به تحصیل هستند و در مجموع 34 رشته در دوره کارشناسی و 39 برنامه فارغ التحصیلی در سال دارد. بعلاوه بیش از 200 مدرک دیپلم افتخار را ارائه می دهد. این دانشگاه در سال 1943 تاسیس شده و هم اکنون در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی، تجارت و علوم مالی، زبان و فرهنگ، پزشکی و علوم پزشکی و مهندسی مدرک دکتری را ارائه می دهد. رشته های علوم و تکنولوژی در این دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه پیدا می نمایند.

منبع مقاله: کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند

انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1799

به "مقاله: کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید