قهرمانی بذری در تورنمنت کرکین، 3 آزادکار ایران به مدال نرسیدند

به گزارش مجله تور یک روزه، در جریان رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد جام کرکین در روسیه، 4 نماینده ایران به مصاف رقیبان شان رفتند که در خاتمه احمد بذری به مدال طلای وزن 86 کیلوگرم رسید اما 3 آزادکار دیگر ایران از رسیدن به مدال بازماندند.

قهرمانی بذری در تورنمنت کرکین، 3 آزادکار ایران به مدال نرسیدند

به گزارش خبرنگاران، رقابت های جام دیمیتری کرکین روسیه، از صبح دیروز (پنج شنبه) در شهر یاکوتسک شروع گردیده است.

در رقابت های پنج وزن نخست که دقایقی پیش به سرانجام رسید، احمد بذری نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران به مدال طلا دست یافت.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن نخست به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم، پوریا ترکمان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم ایگور پتروف از روسیه را با نتیجه 4 بر 4 از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل آریان تیوترین از روس با نتیجه 13 بر 3 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ترکمان به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل کشتی گیری از کشور روسیه مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم، پیمان بیابانی در دور نخست رومان میخایلوف از روسیه را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز مقابل ماریک کوت از استونی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. بیابانی در کشتی سوم خود با نتیجه 4 بر 4 مغلوب حریف روس خود شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف مغولی، بیابانی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 86 کیلوگرم، احمد بذری در دور اول مقبال ایوان بوریسوف از روسیه با توجه به مصدومیت و حاضر نشدن این کشتی گیر به پیروزی رسید. او در دور بعد اویتومن اورگودول، نایب قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از مغولستان را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله ویلو هینو از فنلاند را با نتیجه 11 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. بذری در این دیدار مقابل آرسن علی موسالالیف، قهرمان جوانان دنیا و قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

دروزن 97 کیلوگرم، مسعود خواجه صالحانی در دور نخست با نتیجه 13 بر صفر مقابل آیون بولتونوف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل نورماگمد گادجیف، قهرمان جوانان دنیا و امیدهای اروپا و دارنده مدال برنز اروپا از آذربایجان با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. صالحانی در این دیدار مقابل ایگور اوسیانکوف از روسیه مغلوب و پنجم شد.

اسامی نفرات برتر پنج وزن نخست این مسابقات به توضیح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- آریان تیوترین (روسیه) 2- پرویز ابراگیم اف (آذربایجان) 3- دیمچیک رینچینوف (بلاروس) و تامیر گارمایف (روسیه) 65 کیلوگرم: 1- ویکتور راسادین (روسیه) 2- تیمور اوچیر تولگا (مغولستان) 3- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) و الکسی بوروویتسکی (روسیه) 74 کیلوگرم: 1- نیکیتا سوچکوف (روسیه) 2- فرانک چامیزو (ایتالیا) 3- اسراییل کاسیموف (روسیه) و گادجی مراد عمراف (آذربایجان) 86 کیلوگرم: 1- احمد بذری (ایران) 2- آرسن علی موسالالیف (روسیه) 3- سوسلان کتسویف (روسیه) و اویتومن اورگودول (مغولستان) 97 کیلوگرم: 1- نورماگومد گادجی اف (آذربایجان) 2- باتزول اویزیسایخان (مغولستان) 3- ایگور اوسیانیکوف (روسیه) و یوری بلونوفسکی (روسیه) 5- مسعود خواجه صالحانی (ایران).

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 35

به "قهرمانی بذری در تورنمنت کرکین، 3 آزادکار ایران به مدال نرسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی بذری در تورنمنت کرکین، 3 آزادکار ایران به مدال نرسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید