قمری: فعلا تمرینات آغاز شده اما آنچه به ورزشکار انگیزه می دهد مسابقات است، پیست سرپوشیده نداریم

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: پیش از این شاید در ایران تنها کلاه دوچرخه سواری ساخته می شد اما الان بخشی از نیازهای و تجهیزات را در داخل تولید می کنیم.

قمری: فعلا تمرینات آغاز شده اما آنچه به ورزشکار انگیزه می دهد مسابقات است، پیست سرپوشیده نداریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در بازدید سیدرضا صالحی امیری از فدراسیون دوچرخه سواری گفت: پیش از این شاید در ایران تنها کلاه دوچرخه سواری ساخته می شد اما الان بخشی از نیازهای و تجهیزات را در داخل تولید می کنیم. از اوایل اسفند با توجه به فروش ساختمان فدراسیون خیابان ورزنده، کار ساخت و انتقال ساختمان در کمپ تیم ملی را آغاز کردیم.

وی اضافه نمود: منتظر بودیم با دستور العمل های ستاد کرونا خودمان را وقف دهیم. چندین جلسه برای اجرای مسابقات، آموزش و همگانی داشتیم تا اینکه چگونه دوچرخه از شرایط خود عقب نیفتد. از تجربه و برنامه سایر کشورها هم استفاده کردیم. مسابقات در آسیا تا آخر خرداد و مسابقات جهانی تا آخر 2020 کنسل شد. تور ایران- آذربایجان هم به تعویق افتاد.

قمری شرح داد: فعلا تمرینات آغاز شده اما آنچه به ورزشکار انگیزه می دهد مسابقات است. مسابقه مجازی طراحی و از آن استقبال شد ولی بازخورد خوبی نداشت چون تجهیزات برگزاری مسابقه مجازی در اختیار دوچرخه سواری نبود. بیش از 30 برنامه در فضای مجازی برگزار کردیم که بازخورد خوبی داشت.الان با یک اطلاع رسانی و اعلام ساعت مسابقات برگزار می شود که تاثیر زیادی دارد.

وی گفت: حدود 8 هزار و 500 دوچرخه سوار داریم که یک سوم آن بانوان هستند . قدمت بانوان 15 سال است و سال گذشته برای اولین بار در قهرمانی آسیا سمیه عظیمی کسب مدال کرد و حتی شرایط کسب سهمیه داشت . در المپیک اگر با امتیازگیری گذشته بود می توانستیم 3 تا 4 سهمیه بگیریم ولی چون شرایط عوض شد، فعلا یک سهمیه در جاده گرفتیم و در کوهستان هم شانس داشتیم که کرونا در آن تاثیر گذاشت و مسابقات لغو شد. با این شرایط فعلا شانس دیگری نداریم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری شرح داد: در بازی های آسیایی اینچئون یک طلا، یک نقره و یک برنز داشتیم که بهترین نتیجه بود و در بازی های آسیایی جاکارتا 80 درصد دوچرخه سواران با تجربه از مجموعه رفتند و نتوانستیم روی سکو برویم. این قضیه برای ما گران تمام شد. از آن زمان یک گروه استعدادیابی تشکیل دادیم. پیشرفت های خوبی در بخش کوهستان داشتیم. با یک فرایند خوب پیش می رویم تا در بازی های آسیایی آینده بهتر ظاهر شویم. یک پوست اندازی در تیم ملی داشتیم و در مسابقات آسیایی آینده انتظار کسب مدال داریم.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه از ماه گذشته خاطرنشان کردیم، بچه های ما نتوانستند با باشگاه ها قرارداد ببندند. قهرمانی آسیا جاده کنسل شد و این موارد دوچرخه سواران را آزار می دهد. الان بچه ها نمی دانند با چه شرایطی آماده شوند و حتی لیگ برگزار می شود یا نه. قبلا با 30 تا 50 میلیون دوچرخه می خریدیم ولی الان 250 تا 300 میلیون هزینه دارد. فعلا در کشور 6 پیست داریم. ما پیست سرپوشیده نداریم در حالی که رقبا در این زمینه از ما جلوتر هستند. اگر 10 پیست رو باز داشته باشه باشیم به اندازه یک پیست سرپوشیده مفید نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1060

به "قمری: فعلا تمرینات آغاز شده اما آنچه به ورزشکار انگیزه می دهد مسابقات است، پیست سرپوشیده نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قمری: فعلا تمرینات آغاز شده اما آنچه به ورزشکار انگیزه می دهد مسابقات است، پیست سرپوشیده نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید