درد کشیده کشتی تهران هستم، حق مرکز در تیم ملی بیش از اینهاست

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، مصطفی حسین خانی یکی از آزادکاران ملی پوش کشورمان بعد از حضور در المپیک 2020 توکیو از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد و رسماً وارد عرصه مربیگری در مرکز شد. و سال ها وزن 74 کیلوگرم در تیم ملی کشتی آزاد حضور داشت و علاوه بر عناوین آسیایی، مدال برنز رقابتهای جهانی 2016 را نیز در کارنامه دارد.

درد کشیده کشتی تهران هستم، حق مرکز در تیم ملی بیش از اینهاست

به هر حال او با توجه به شرایط سنی و بدنی ترجیح داد در مسابقات قهرمانی کشور و اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی شرکت نکند که همین غیبت او در رقابت ها به منزله از دست دادن شانس کسب دوبنده تیم ملی در سال 2022 و خداحافظ او از جهانی قهرمانی بود.

به همین علت مصطفی حسین خانی که به قول خودش خاطرات تلخ و شیرین فراوانی در دوران حضور در عرصه ملی کشتی دارد به خبرنگاران گفت: به هر حال تمامی قهرمانان و ورزشکاران ملی روزی باید از عرصه ملی خداحافظی کنند و جای خود را به جوانان دهند. همانطور که ما روزی به جای قهرمانان بزرگ و قدیمی کشتی کشورمان وارد تیم ملی شدیم. من هم از این موضوع مستثنی نیستم و حالا فکر می کنم با کوله باری از تجربه و جهانیی از خاطرات تلخ و شیرین می توانم در عرصه مربیگری به جوانان کشورم به ویژه کشتی گیران همشهری خودم در مرکز کمک کنم.

وی ادامه داد: خداحافظی از جهانی کشتی به معنای پایان ارتباط ما با این رشته نیست چراکه کشتی در پوست و استخوان ما وجود دارد و تا پایان زندگی با این رشته پهلوانی و ملی خواهیم بود. قلب ما همواره برای کشتی می تپد و نمی توانیم در برابر اتفاقات و اوضاع و احوال این رشته بی تفاوت باشیم.

آزادکار المپیکی کشورمان در واکنش به ورود به جهانی مربیگری گفت: ادامه فعالیت در کشتی به عنوان مربی بسیار سخت است، چراکه یک مربی بر خلاف کشتی گیر که فقط و فقط مسئول شرایط و نتایج خودش است، باید دغدغه و استرس تمامی شاگردان و کشتی گیران تیمش را داشته باشد. به واقع کار مربیگری کشتی بسیار سخت و سخت است و به هیچ عنوان کار هر فردی نیست. من هم به خوبی به این موضوع واقف هستم و هرگاه که فکر کنم اعصاب و کشش سختی های مربیگری را دارم بطور رسمی وارد گود می شوم.

حسین خانی خاطر نشان کرد: البته مدتهاست به پیشنهاد مربی قدیمی خودم اسماعیل پلوئی در سالن هفتم تیر و سالن های دیگر مشغول مربیگری و تمرین با جوانان مرکز هستم و در رقابتهای قهرمانی جوانان کشور هم در کنار تیم تهران بود. من سال ها با سختی و ممارست به تیم ملی رسیدم و حالا زمان آن رسیده تا تجربیاتم را در اختیار جوانان شهرم بگذارم.

وی خود را یکی از درد کشیده های کشتی مرکز خواند و اضافه نمود: من زمانی که کشتی را در تهران شروع کردم سختی های فراوانی را متحمل شدم که شاید خیلی از جوانان هم اکنون طاقت تحمل آن را نداشتند. من همواره تک و تنها بودم و حامی خاصی نداشتم و به هر جا که در تیم ملی رسیدم نتیجه تمرینات خودم و زحمات و حمایت مربیان سازنده ام بود. من جهت سختی را پشت سر گذاشتم و حالا قصد دارم بتوانم تجربیاتم را در خدمت جوانان مستعد مرکز قرار دهم.

ملی پوش اسبق کشتی آزاد کشورمان در خصوص فعالیتش در سالن های تمرینی مرکز گفت: به کمک مربیان قدیمی و برخی از همقطارانم در تیم ملی در صدد آن هستیم تا جایی که امکان دارد برای کشتی مرکز مفید باشیم. به عنوان مثال چندی پیش با دعوت از حسن رحیمی یکی از پرافتخارترین آزادکاران ایران و جهان به سالن تمرین، فرصتی را فراهم کردیم تا او در کنار جوانان به تمرین و مربیگری بپردازند و برای آنها ای جان انگیزه کند.

حسین خانی در پایان اضافه نمود: تهران سرشار از استعدادهای ناب کشتی است که اگر بتوانیم با حمایت و برنامه ریزی دقیق آنها را زیر نظر بگیریم، دوباره به دوران طلایی کشتی مرکز باز خواهیم گشت. حق کشتی گیران تهرانی در ترکیب تیم های ملی بسیار بیش از اینهاست که رسیدن به این جایگاه نیازمند حمایت و مساعدت همه جانبه است. بحث در خصوص آسیب شناسی و ارتقای سطح کمی و کیفی کشتی تهران بسیار وسیع و گسترده است و نمی توان در حد یک یا دو پیشنهاد به آن پرداخت، اما می توان امیدوار بود با حمایت و برنامه ریزی می توان به روزهای اوج بازگشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2009

به "درد کشیده کشتی تهران هستم، حق مرکز در تیم ملی بیش از اینهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درد کشیده کشتی تهران هستم، حق مرکز در تیم ملی بیش از اینهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید