خبرنگاران خوزستان با کمبود تخت آی سی یو روبرو است

به گزارش مجله تور یک روزه، اهواز - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تعداد موارد ابتلا به کرونا در استان در روزهای اخیر فرایند افزایشی سریعی داشته و همین امر باعث شده با کمبود تخت مراقبتهای ویژه یا آی سی یو روبرو شویم.

خبرنگاران خوزستان با کمبود تخت آی سی یو روبرو است

دکتر فرهاد سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در زمینه تخت عادی و معمولی در بیمارستان ها مسئله ای نداریم ولی آمار مراجعه نمایندگان زیاد و همچنان رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه اکنون ظرفیت بیمارستان رازی تکمیل شده است اضافه کرد: در حال حاضر بیمارستان های سینا، امیرالمومنین (ع)، فاطمه الزهرا (س) و گلستان وارد چرخه پذیرش بیماران کرونایی شده اند و اگر فرایند افزایشی مراجعین ادامه داشته باشند شاید ناگزیر باید با مراکز درمانی دیگر نیز باید مکاتبه کنیم تا در اختیار ما قرار گیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد: با توجه به حجم زیاد مراجعات به مراکز درمانی، به ناچار ارائه خدمت به دیگر بیماران کمتر شده و امکانات را به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص می دهیم.

وی مطرح نمود: پیک سوم بیماری در استان که اواسط بهمن ماه شروع شده بسیار سخت تر از پیک دوم بوده و شدت سرایت آن بسیار بالا است لذا از مردم انتظار داریم که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا استان در شرایط بهتری قرار گیرد.

سلطانی گفت: مردم قدری خسته شده بودند و دوباره به آداب و رسوم قدیم برگشتند که این عادی انگاری شرایط را بحرانی کرد. در مدت اخیر دورهمی های خانوادگی، ترددهای درون شهری و حضور در مراسم جمعی مانند مجالس ترحیم بیشتر شد که این موارد گسترش بیماری را درپی داشت.

وی با اشاره به اینکه قطع زنجیره انتقال بیماری تنها توسط مردم میسر است اضافه کرد: کرونا در استان شیوع بسیار بالایی دارد و این مسئله از سوی مردم به عنوان اصلی ترین عامل انتقال نادیده گرفته می گردد لذا تقاضا داریم که دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند و به شدت رعایت نمایند.

به گزارش خبرنگاران در حال حاضر 10 شهر استان خوزستان در شرایط قرمز شیوع کرونا قرار دارند و روز گذشته 6 مورد فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت شد.

ورود و خروج به شهرهای قرمز و تردد خودروها از ساعت 21 شب تا چهار بامداد در تمام شهرهای استان، ممنوع اعلام شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1478

به "خبرنگاران خوزستان با کمبود تخت آی سی یو روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خوزستان با کمبود تخت آی سی یو روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید