جرائم سنگین AFC برای تراکتور انصرافی

به گزارش مجله تور یک روزه، تراکتور در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا براساس قوانین فصل 2021 این رقابت ها با جرایم سنگینی روبرو خواهد شد.

جرائم سنگین AFC برای تراکتور انصرافی

به گزارش خبرنگاران، بی مبالاتی محمدرضا زنوزی و مدیرانش در باشگاه تراکتور نه تنها عشق طرفداران این باشگاه بلکه حیثیت فوتبال ایران را هدف گرفته است. تصمیمات آن ها همواره حواشی زیادی برای پرشورها به همراه داشته اما این تصمیمات طی یک هفته گذشته به قدری غیرمسوولانه و از سر لجبازی بوده که آدمی هاج و واج می ماند که این افراد چرا همچین تصمیم هایی می گیرند.

از تعطیلی دو روزه باشگاه در آستانه ملاقات با النصر که بگذریم، به تهدید مدیران تراکتور به انصراف از لیگ قهرمانان می رسیم؛ تهدیدی که اگر عملی گردد نه تنها تراکتور را یک قدم به نابودی نزدیک تر می نماید بلکه فوتبال ایران را به دردسر می اندازد. حالا چرا انصراف تراکتور چنین بهای سنگینی را به همراه خواهد داشت؟

AFC در قوانین فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا، انصراف تیم ها را در دو حالت مورد آنالیز قرار داده است. حالت اول، قبل از شروع مسابقات است که باشگاه مورد نظر براساس فاصله زمانی انصراف تا شروع مسابقات از حداقل 10 هزار دلار تا حداقل 20 هزار دلار جریمه می گردد.

اما حالت دوم که مربوط به تراکتوری ها می گردد، در خصوص تیم هایی است که پس از شروع مسابقات و در حین آن انصراف می دهند. طبق قوانین لیگ قهرمانان آسیا، محرومیت های زیر در انتظار تراکتور است:

1. محرومیت از حضور در دو دوره بعدی لیگ قهرمانان و رقابت های بین المللی دیگر

2. جریمه حداقل 50 هزار دلاری به علت انصراف پس از شروع مرحله گروهی لیگ قهرمانان (در صورتی که AFC تشخیص دهد تراکتور پس از شروع مرحله حذفی انصراف داده، این جریمه به حداقل 100 هزار دلار افزایش می یابد.)

3. برگرداندن مبالغ حمایتی که AFC در لیگ قهرمانان 2021 به تراکتور پرداخت نموده (در صورت پرداخت نشدن، تراکتور دیگر حقی بابت دریافت این مبالغ ندارد.)

4. پرداخت غرامت به باشگاه های متضرر شده، AFC، شریک تجاری و وابستگان تجاری AFC و... که مقدار این غرامت به وسیله کمیته اجرایی AFC مشخص می گردد.

بعلاوه کمیته مسابقات AFC می تواند فدراسیون فوتبال ایران را هم به خاطر کناره گیری تراکتور از لیگ قهرمانان آسیا جریمه کند. ضمن این که در قوانین AFC ذکر شده که کمیته انضباطی AFC می تواند جرایم بیش تری نسبت به موارد بالا در نظر بگیرد.

قرار دادن چنین جرایم سنگینی در کنار بدهی 388 میلیارد تومانی تراکتور، نشان می دهد که زنوزی در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا، پرشورها را یک قدم به نابودی کامل نزدیک تر می نماید. ضمن این که راه وعده و وعیدهای شان در آینده بسته می گردد چرا که آن ها برای لیگ بیست و یکم به طرفداران شان سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را وعده دادند که در صورت انصراف، دیگر لیگ قهرمانانی وجود ندارد.

تنها امید زنوزی و مدیرانش این است که کمیته مسابقات AFC تشخیص دهد که انصراف تراکتور در موقعیت فورس ماژور - همچون اتفاقی که برای الهلال 2020 رخ داد - صورت گرفته است چرا که در این صورت، تراکتور با جریمه های بالا روبرو نمی گردد.

باتوجه به قوانین لیگ قهرمانان آسیا تیم ها برای حضور در مسابقه باید حداقل 13 بازیکن (شامل یک دروازه بان) داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1742

به "جرائم سنگین AFC برای تراکتور انصرافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرائم سنگین AFC برای تراکتور انصرافی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید