تشکیل کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران استان تهران در فرودگاه مهرآباد

به گزارش مجله تور یک روزه، علی رستمی مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد، از برگزاری پنجمین جلسه کمیسیون نظارت بر امنیت گردشگران خارجی در استان تهران در فرودگاه مهرآباد اطلاع داد.

تشکیل کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران استان تهران در فرودگاه مهرآباد

رستمی گفت:

این کمیسیون به ریاست نماینده محترم استانداری تهران و دبیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تشکیل می شود و نقش دستگاه های اجرایی استان در این ساختار و تعریف شده بوده و مسئولیت مدیریت نکات مربوط به موضوع امنیت حوزه گردشگری را همزمان با ارتباط با سایر دستگاه های فرابخشی استان ها برگزار می نمایند. مسائل مربوط به پیگیری، نظارت و اجرای دستورالعمل ارتقای امنیت گردشگران خارجی و مقاصد شگردشگری از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در دستور کار قرار گرفته است؛ لذا به همین منظور پنجمین جلسه کمیسیون به منظور رسیدگی به مسائل فرودگاه مهرآباد بعنوان یکی از قطب های گردشگری تشکیل شد.

رستمی در ابتدای جلسه گزارشی از تعداد پروازها، واقدامات انجام گرفته شده در مورد ارتقاء امنیت خدمات فرودگاهی ارائه کرد وگفت:

این اداره کل با افزایش پروازها وبا افزایش ظرفیت سازی جهت پذیرش بیشتر مانند راه اندازی ترمینال یک در کوشش است با ارتقا خدمات فرودگاهی رضایت مراجعین ومسافرین هوائی را کسب کند. خوشبختانه با این طرح تازه تا حدودی توانسته ایم به این مهم بپردازیم وبا جدیت در راه کسب بیشتر رضایتمندی گام بر می داریم و با کوشش در جهت بهبود زیر ساخت های فرودگاهی و آماده سازی بسترهای لازم در این مورد تا حدودی پیشرفت داشته ایم.

خسرو آبادی تاکید نمود :

آنالیز مسائل و مخاطرات، مسائل و تجربه های خوشایند وناخوشایند گردشگران باید به عنوان یک اصل در دستگاه ها پذیرفته شده ودر مورد برطرف معضلات تا بهبود کامل کوشش شود. فرودگاه ها نیز یکی از ورودی های مهم گردشگری در کشور هستند لذا باید کوشش شود تا از این ناحیه به عنوان دروازه ورودی کشور برطرف مشکل شده وبا اطمینان از عملکرد درست وخدمات بهتر به استقبال مسافرین ورودی وخروجی برویم.

سپس اسماعیل بیگی معاون نظارت وامور منطقه ها سازمان تاکسیرانی گزارشی در مورد تاکسیرانی در فرودگاه مهراباد ارائه کرد. اسماعیل بیگی گفت:

در مرحله اول معین نرخ تاکسی ها وهمچنین افزایش تاکسی وساماندهی اجرا می شود ودر مرحله دوم ساماندهی امور نظارتی پیاده سازی می شود .وکوشش میشود تخلفات در حوزه تاکسیرانی به صفر وارائه خدمات به سطح استاندارد برسد.

واحدی مدیر کل راه وشهرسازی استان تهران نیز گفت:

باید سند راهبردی گردشگری تنظیم تا حوزه های مرتبط بر اساس این سند راهبردی فعالیت نمایند. البته در این سند شرایط مطلوب وایمن وارائه خدمات برتر باید در نظر گرفته شود .نظارت مستمر بر ساختار مذکور اموری چون رصد شرایط گردشگران و تاسیسات گردشگری، پیشگیری، کنترل و انتقال به موقع مسائل، ارائه پیشنهادات و راهکارهای اجرایی نیز بی تاثیر نیست.

سلطان بلاغی معاون اداره کل امنیتی استانداری با اشاره به اینکه اکنون فرایند گردشگری در کشور از امنیت بالایی برخوردار است و اهمال در مدیریت و کنترل شرایط می تواند آسیب و خدشه ای جبران ناپذیر بر چهره صنعت گردشگری کشور و در پی آن در حوزه های سرمایه گذاری، زیرساخت ها، اموراجتماعی، فرهنگی و مالی وارد کند. سلطان بلاغی توضیح داد:

امنیت ملی از جمله در حوزه امنیت نرم، حفاظت از سرمایه های معنوی، انسانی، تداوم و استمرار مطلوب شرایط جاری تعریف شده بر بستری از آرامش و امنیت تحقق می یابد و به عنوان شاخصه ای از امنیت، نظم و مهمانوازی حاکم بر یک کشور شناخته می شود.

ایشان در ادامه معین تکلیف نهایی در مورد تاکسیرانی ومعضل مسافرکشهای غیر مجاز گفت:

در صورت احتیاج استانداری مستقیما در جهت به نتیجه رسیدن این طرح دخالت خواهد نمود.

ایشان در ادامه اعلام کرد:

شهرداری وتاکسیرانی با استفاده از نیروی انتظامی باید این طرح را سریعا در فرودگاه مهراباد پیاده سازند.

در خاتمه جلسه اعضای کمیسیون نظارت بر دستورالعمل ارتقای امنیت گردشگران از مرکز کنترل دوربینهای مداربسته مهرآباد بازدید کردند واز نزدیک در جریان رصد کامل امنیتی وحفاظتی این فرودگاه قرار گرفتند. تصویر اصلی: طاها عاشوری منبع: CHN

منبع: کجارو
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1901

به "تشکیل کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران استان تهران در فرودگاه مهرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران استان تهران در فرودگاه مهرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید