این تصویر یک هیولای واقعی است؟، عکس

به گزارش مجله تور یک روزه، تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا با یک جسم مرموز و در عین حال آشنا روبرو شده است.

این تصویر یک هیولای واقعی است؟، عکس

تینا مزدکی-این کهکشان غبارآلود و کم نور قبلاً به وسیله تلسکوپ فضایی هابل کاملاً غیرقابل شناسایی بود. AzTECC71، یک کهکشان ستاره دار بسیار دور است که قدمت آن به نزدیک به 1 میلیارد سال پس از انفجار بزرگ باز می شود. این کهکشان اخیرا اخترشناسان را هیجان زده نموده است و نگاهی وسوسه انگیز به قدیمی ترین ساختارهای کیهان به آنها می دهد.

جد مک کینی، محقق فوق دکتری دانشگاه تگزاس، یکی از نویسندگان مقاله ای که اخیراً در مجله اخترفیزیک منتشر شده است، در یک بیانیه مطبوعاتی نو گفت: اگرچه شبیه یک لکه کوچک به نظر می رسد، اما در واقع هر سال صدها ستاره نو را تشکیل می دهد.

او اضافه نمود:چیزی که در حساس ترین تصویربرداری از نوترین تلسکوپ ما به سختی قابل مشاهده است، برای من بسیار هیجان انگیز است.این تصویر به طور بالقوه به ما می گوید که یک جمعیت کامل از کهکشان ها وجود دارد که از ما پنهان شده اند.

این تحقیق بخشی از پروژه COSMOS-Web JWST بود که در پی نقشه برداری از 1 میلیون کهکشان برای درک بهتر اولین دوره های دنیا است.

در حین آنالیز داده ها، اخترشناسان کوشش کردند تا AzTECC71 را شکار نمایند، تلسکوپ هابل ناسا آن قدر ضعیف بود که نتوانست آن را رصد کند، اما به عنوان لکه ای از گرد و غبار به وسیله تلسکوپ جیمز کلرک ماکسول در هاوایی نشان داده شد.

با این حال، به لطف ابزارهای مادون قرمز بسیار حساس تر جیمز وب، آنها یک کهکشان آشنا، اما همچنان کم نور را در جای خود کشف کردند.

مک کینی در بیانیه ای گفت: تا به حال، تنها راهی که می توانستیم کهکشان ها را در کیهان اولیه ببینیم، از منظر نوری با هابل بود. این بدان معناست که درک ما از تاریخچه تکامل کهکشان ها مغرضانه است، زیرا ما فقط کهکشان های نامعلوم و کمتر غبارآلود را می دیدیم.

منبع: futurism

  • چرا در فضا هیچکس نمی تواند صدای فریاد شما را بشنود؟

  • طی کردن 50 هزار سال نوری چقدر طول می کشد؟/ سفری شگفت انگیز به سمت سیاهچاله/ عکس

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آذر 1402 بروزرسانی: 14 آذر 1402 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2262

به "این تصویر یک هیولای واقعی است؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این تصویر یک هیولای واقعی است؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید