اف بی آی کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را در اختیار داشت

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، مخفی کاری و عدم به اشتراک گذاری کدهای یادشده به وسیله اف بی آی برای دسترسی به داده های قفل شده صدها شرکت آمریکایی و اروپایی با انتقادهای گسترده روبرو شده است. این حملات در ماه جولای رخ داد و به کسب و کارهای زیادی لطمه زد.

اف بی آی کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را در اختیار داشت

باج افزار کاسیا دسترسی ده ها بیمارستان، مدرسه، شرکت تجاری در آمریکا و حتی یک سوپرمارکت زنجیره ای در سوئد را به شبکه های رایانه ای و اطلاعات ذخیره شده خود ناممکن کرد. اگر اف بی آی کدهای رمزگشایی از این اطلاعات را در اختیار این مشاغل می گذاشت خسارات مادی و معنوی بسیار کمتری به بار می آمد.

اف بی آی پیروز شد به کدهای رمزگشایی باج افزار یادشده دسترسی پیدا کند، زیرا توانست به سرورهای یک گروه جنایتکار در روسیه موسوم به REvil نفوذ کند. این گروه عامل حمله باج افزاری مذکور بود. REvil در مجموع خواهان دریافت 70 میلیون دلار باج از قربانیان حملات یادشده بود. نکته جالب این است که هنوز هم بسیاری از سازمان های آسیب دیده نتوانسته اند خسارات وارده را جبران نموده و به شرایط عادی بازگردند.

به نظر می رسد چون اف بی آی آماده حمله به زیرساخت های گروه باج افزاری REvil بود و تصور می کرد افشای دسترسی پلیس به کدهای رمزگشایی حمله مذکور را افشا می نماید، حاضر نشد کدهای مذکور را در دسترس آسیب دیدگان قرار دهد. اف بی آی بعلاوه مدعی شده آسیب های وارد شده آن چنان که تصور می شد شدید نبوده اند.

پلیس فدرال آمریکا در نهایت در 21 جولای کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را افشا کرد. آنالیز ها نشان می دهد این باج افزار میلیون ها دلار خسارت به تک تک آسیب دیدگاه وارد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1772

به "اف بی آی کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را در اختیار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را در اختیار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید