از عادت های بد خود خسته شده اید؟ این راه ها را امتحان کنید

به گزارش مجله تور یک روزه، ترک عادت های بد کار ساده ای نیست. احتمالاً همه ما، افرادی را می شناسیم که در هر جنبه ای از زندگی شان، به موفقیت می رسند و به اهدافشان دست پیدا می کنند. در مقابل اما خیلی از ما، قبل از آنکه به اهدافمان برسیم تسلیم می شویم. راه های تأیید شده ای در مورد شکستن عادات وجود دارد. هرچند شسکتن عادات کار ساده ای نیست اما می توانیم امید داشته باشیم که با اطلاعات بالاتر، بیشتر به مقصودمان برسیم.

از عادت های بد خود خسته شده اید؟ این راه ها را امتحان کنید

اینجا چند استراتژی اثبات شده در مورد چگونگی متوقف کردن عادات بد را مطرح می کنیم:

عادات منفی خودتان را فهرست کنید: فهرستی از عادت های روزانه خود را به تصویر بکشید. عادت های خود را به عادت های مؤثر، ناکارآمد و یا خنثی ارزیابی کنید. اولین قدم فهرست کردن عادات بد است.

از عادات بد اما ساده تر شروع کنید: از اولین قدم سراغ عادات بد پیچیده خود نروید. هرچقدر از زمان شروع شکستن عادات شما می گذرد، احتمالا قوی تر می شوید. از ساده شروع کنید.

یک محیط تازه برای خودتان ایجاد کنید: مطالعات متعددی نشان می دهد که محیط ما بر روی عادات ما تأثیر می گذارند. برای متوقف کردم عادت های بد، روی نکات مثبتی که عادات خوب را تقویت می کند تمرکز کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید بیش از تماشای تلویزیون کتاب بخوانید، ریموت تلویزیون را در اتاق دیگری بگذارید و در هر گوشه خانه و محل کارتان کتاب بگذارید.

پیامدهای عادت های بد را تعیین کنید: عادات بد می تواند به جسم یا روح شما صدمه بزند. این عادات می تواند سیگار کشیدن باشد که کم کم سلامتی شما را تهدید می کند و یا می تواند عصبانی شدن و پرخاش باشد که روح شما را آزرده می کند و حتی می تواند جسم شما را نیز آزرده کند. آگاهی از عواقب عادات بد، متوقف کردن آن را راحت تر می کند.

عادات بد را پرهزینه کنید: عادت بدتان را هزینه زا کنید. اگر فکر می کنید به تنهایی از پس آن بر نمی آیید با فرد دیگری تعهداتی را داشته باشید که به محض انجام دادن عادت بد، هزینه را از شما دریافت کند. برای عادات خوبتان هم پاداش تعیین کنید.

روزانه تلاش کنید: به جای تمرکز روی درازمدت، انرژی خود را در مورد چگونگی متوقف کردن این عادات بد، روزانه بسنجید و هدایت کنید.

در این زمینه بخوانید:

10 نکته ای که هرگز نباید به فرزند خود بگویید

20 رفتار در زندگی روزمره که ممکن است بی ادبانه تلقی شود!

با افرادی که عادات بد شما را دارند، کم تر رفت وآمد کنید: افرادی که با آن ها در ارتباط هستید، نقش مهمی در عادات شما دارند. طبق مطالعه مجله پزشکی انگلستان نو، اگر دوست شما چاق شود، حتی اگر کیلومترها دورتر از شما زندگی کند، شما 57 درصد در معرض خطر چاقی هستید. اگر می خواهید سیگار کشیدنتان را متوقف کنید، باید خودتان را از دوستانی که سیگار می کشند دورتر کنید.

مثبت صحبت کنید: من فکر نمی کنم بتوانم از این عادت دست بردارم، من هرگز نمی توانم از این شرایط عبور کنم و... . اگر هر یک از این جملات را گفتید، پس در تقویت عادت های بد پیروز بوده اید. مطالعات روانشناختی دریافتند الگوی فکر و بدن با کلمات شما مطابقت دارند. هر بار که سخن می گویید، حرف های مثبت را شروع کنید.

منابع: lifehack و lifehacker

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1826

به "از عادت های بد خود خسته شده اید؟ این راه ها را امتحان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از عادت های بد خود خسته شده اید؟ این راه ها را امتحان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید