آرام تر شدن فرایند شتابان موارد بستری مبتلایان کرونا در کشور

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا)- معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه فرایند شتابان موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا در کشور آرام تر شده است، از ثابت ماندن شرایط در بیشتر استان ها اطلاع داد.

آرام تر شدن فرایند شتابان موارد بستری مبتلایان کرونا در کشور

دکتر قاسم جان بابایی، در سفر به کهگیلویه و بویر احمد، در حاشیه بازدید از مراکز درمانی این استان، ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان، اعلام کرد: امیدواریم با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از طرف مردم بار کاری شدیدی که بر دوش کادر پزشکی و درمانی بود، کاهش یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز دوم بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت با همکاری سازمان تامین اجتماعی راه اندازی می گردد.

وی در ادامه توضیح داد: شهر دهدشت جمعیت بسیار زیادی داشته و شهرستان های لنده، چرام و دو بخش دیگر، از خدمات درمانی این مرکز استفاده می نمایند. پیش از این، در این شهرستان یک بیمارستان پیش بینی شده که با اجرای طرح تحول سلامت و اجرای هتلینگ، تخت های این مرکز درمانی اضافه شدند، اما با فرایند افزایش جمعیت جوابگوی احتیاجهای مردم این سه شهرستان نیست.

وی اظهارکرد: با اجرای فاز دوم بیمارستان بخش زیادی از مسائل این حوزه برطرف می گردد و باعث برطرف بسیاری از مسائل حوزه درمان این شهرستان خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت در مورد تخت های بخش ویژه(ICU)، بیان کرد: با شدت دریافت بیماری کرونا و بحران ایجاد شده، تخت های بخشICU این بیمارستان اضافه نموده شد، اما کماکان احتیاج مبرم این بیمارستان به افزایش ظرفیت تخت های ICU مشهود و حیاتی است و درصدد این هستیم که تخت های ICU این مرکز درمانی را افزایش دهیم.

جان بابایی با اشاره به مراحل انتهای ساخت کلینیک تحصصی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه، گفت: راه اندازی این کلینیک یکی از خدمات ماندگار دولت خواهد بود که ان شاءالله تا قبل از انتها دولت این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین ادامه داد: خوشبختانه شدت جهش های کرونا که در کشور اتفاق افتاده، مانند دنیا نبوده است. ویروس کرونا کل دنیا را درگیر نموده است و هر بار جهش این بیماری با دوره قبل و از طرفی، دیگر رفتارهای اجتماعی در حال تغییر است. متاسفانه جهش هایی که در حال رخ دادن هستند، ضعیف نیستند.

وی اعلام کرد: با همکاری خوب مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی فرایند بستری رو به کاهش است. شتاب این ویروس در هفته های اخیر متوقف شده است، به طوریکه بستری بیماران کرونایی در کشور ثابت و شرایط پایدار شده است.

جان بابایی با بیان اینکه در همه استان ها تعداد بستری بیماران کرونایی ثابت شده است، گفت: اکنون شرایط پایداری را پیدا نموده ایم و امیدواریم که در هفته آینده شرایط رو به کاهشی داشته باشیم، هر چند که اکنون فقط در بعضی از استان ها شرایط رو به کاهش است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت به همراه دکتر عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با ویروس کرونا و دکتر واعظی، رییس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت، در سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد به ارزیابی فرایند ارائه خدمات و نظارت بر اجرای پروتکلهای درمانی در این استان پرداختند.

جان بابایی و تیم همراه در این سفر، بخش های مختلف بیمارستان های شهید رجایی و نرگسی گچساران، بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت و بیمارستان دکتر جلیل یاسوج را مورد ارزیابی قرار دادند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1600

به "آرام تر شدن فرایند شتابان موارد بستری مبتلایان کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرام تر شدن فرایند شتابان موارد بستری مبتلایان کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید