کاهش 33 درصدی آب ورودی به سدهای استان تهران

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت بارش 21 میلی متری دو روز اخیر در استان تهران اندازه بارندگی را در سال آبی جاری از 91 میلی متر به بیش از 112 میلی متر رساند.

کاهش 33 درصدی آب ورودی به سدهای استان تهران

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، بهزاد پارسا اضافه کرد: با توجه به پیش بینی بارش های نرمال از سوی سازمان هواشناسی، امیدواریم با تحقق آن، بخشی از کمبود بارش های استان طی ماه های گذشته جبران گردد.

وی ادامه داد: حجم آب سدهای تامین کننده آب شرب استان تهران در حال حاضر 310 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره 566 میلیون مترمکعبی در روز مشابه سال گذشته، حدود 257 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد.

پارسا گفت: از ابتدای سال آبی (ابتدای مهر سال جاری) تا به امروز بیش از 112 میلی متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده است که این اندازه نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش 36 درصدی را نشان می دهد.

مدیر عامل آب منطقه ای تهران اعلام نمود: اندازه ورودی آب سدهای پنج گانه تامین کننده آب استان، از ابتدای سال آبی جاری تا کنون، حدود 222.9 میلیون مترمکعب است که این اندازه در مدت مشابه سال آبی گذشته بیش از 332 میلیون مترمکعب بوده است.

وی با اشاره به اینکه اندازه ورودی آب به این سدها نسبت به روز مشابه سال گذشته 33 درصد کاهش یافته است، ادامه داد: با این حال نتایج برف سنجی نشان می دهد که ارتفاعات استان تهران از پوشش برفی نسبتاً مناسبی نسبت به سال گذشته برخوردار است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2006

به "کاهش 33 درصدی آب ورودی به سدهای استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 33 درصدی آب ورودی به سدهای استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید