واکسیناسیون گروه دوم از فروردین و با واکسن های کووکس ، جریمه ورود خودروهای غیربومی به خوزستان

به گزارش مجله تور یک روزه، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن شرح شرایط بیماری کرونا در استان خوزستان، از ورود حدود یک میلیون دوز واکسن کرونا از سبد کووکس مابین روزهای 28 اسفند 1399 تا 8 فروردین 1400 و شروع واکسیناسیون گروه دوم اولویت های تزریق واکسن اطلاع داد.

واکسیناسیون گروه دوم از فروردین و با واکسن های کووکس ، جریمه ورود خودروهای غیربومی به خوزستان

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر علیرضا رئیسی در مصاحبه با ایسنا درخصوص تامین واکسن آسترازنکا از سبد کووکس، گفت: تاریخ حدودی که برای ارسال واکسن به ما اعلام شده است به ترجمه فارسی و تقویم ایران مابین 28 اسفند 1399 تا 8 فروردین 1400 است. میزان واکسنی که در این موعد قرار است به دستمان برسد حدودا یک میلیون دوز است که برای گروه دوم اولویت تزریق می گردد.

شروع واکسیناسیون گروه دوم اولویت از فروردین ماه

رئیسی با بیان اینکه به این ترتیب با رسیدن این واکسن ها، واکسیناسیون دومین گروه اولویت معین شده در سند ملی، شروع می گردد، تاکید نمود: در فاز دوم به ترتیب افراد بالای 80 سال، بالای 75 سال، بالای 70 و بالای 65 سال و بیماران زمینه ای 16 تا 64 سال واکسن دریافت می نمایند.

وی ادامه داد: با احتساب فراوری واکسن ایرانی کرونا از تیرماه به بعد، حجم بسیار زیادی واکسن به دستمان می رسد. هدف اول ما در واکسیناسیون کاهش میزان مرگ و میر است که با واکسیناسیون گروه آسیب پذیر محقق می شو.، هدف دوم نیز قطع زنجیره ویروس است.

جریمه ورود خودروهای غیربومی به خوزستان

وی در ادامه با اشاره به اینکه استان خوزستان در شرایط قرمز است، توضیح داد: بر همین اساس رفت و آمدها کاملا محدود است و خودروهای غیربومی یا نمی توانند وارد استان شوند و یا با جرایم سنگینی روبرو خواهند شد. عزیزان ساکن در خوزستان هم نمی توانند از استان خارج شده و به استان دیگری وارد شوند. در خصوص پروازها هم محدودیت ایجاد شده است و افرادی که بخواهند از خوزستان با هواپیما یا قطار تردد نمایند باید تست منفی کرونا در دست داشته باشند.

وی اضافه نمود: در ارتباط با رعایت پروتکل ها شرایط خوزستان نسبت به دو هفته قبل خیلی بهتر شده است اما هنوز هم به حد مطلوبمان نرسیده ایم . رعایت پروتکل ها در بعضی شهرهای خوزستان به زیر 20 درصد رسیده بود؛ اکنون رعایت پروتکل ها در بعضی شهرهای استان به حدود 50 درصد و در بعضی دیگر به 80 درصد رسیده است .

کاهش رعایت پروتکل ها در سطح کشور

رئیسی درباره رعایت پروتکل ها در سطح کشور، بیان نمود: متاسفانه در سطح کشورهم شاهد افت در رعایت پروتکل ها بودیم و میزان آن به 70 درصد رسیده بود. در حال حاضر نیز شرایط چندان مطلوب ما نیست؛ ولی در کل کشور رعایت پروتکل ها حدود 76 درصد برآورد می گردد. فراموش نکنیم که رعایت پروتکل کمتر از 85 درصد چندان خیال ما را مطمئن نمی کند، البته این سخن به معنای بی اثری درصد فعلی رعایت ها نیست، اما تاثیر رعایت بیش از 85 درصد کاملا متفاوت و مشهود است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1485

به "واکسیناسیون گروه دوم از فروردین و با واکسن های کووکس ، جریمه ورود خودروهای غیربومی به خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون گروه دوم از فروردین و با واکسن های کووکس ، جریمه ورود خودروهای غیربومی به خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید