هوای ناسالم در انتظار برخی مناطق شهر تهران

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - کیفیت هوای پایتخت هم اکنون در محدوده قابل قبول قرار گرفته است اما عدم وزش باد موثر همراه با افزایش ترافیک باعث برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

هوای ناسالم در انتظار برخی مناطق شهر تهران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز (1 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد بود همچنین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به دنبال خواهد داشت و عدم وزش باد تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد می شود.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (2 اردیبهشت ماه) تاحدودی باعث پراکندگی آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با فراهم بودن عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن افزایش غلظت این آلاینده باعث کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (2 اردیبهشت ماه) با وجود افزایش تردد خودروها، احتمال می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 90 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 95 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1580

به "هوای ناسالم در انتظار برخی مناطق شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ناسالم در انتظار برخی مناطق شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید