نشانه های ظاهری فشار خون بالا

به گزارش مجله تور یک روزه، استاد حسین خیراندیش، متخصص طب سنتی، در شبکه دو سیما، گفت: در طب سنتی فشار خون را افزایش اخلاط تعریف می نمایند. در بدن انسان چهار ماده اصلی صفرا، سودا، دم و بلغم وجود دارد که سنگ بنای بدن انسان را تشکیل می دهند. دم و بلغم در عروق انسان همیشه در حال گردش هستند. درصورت افزایش بلغم، کمینه فشار خون و در صورت افزایش دم، بیشینه فشار خون بالا می رود.

نشانه های ظاهری فشار خون بالا

وی اضافه نمود: در بلغمی ها و دموی ها، استعداد و احتمال فشار خون بیشتر است. این بدان معنا نیست که افراد با دو طبع صفرایی و سودایی دچار فشار خون نخواهند شد، بلکه تنها احتمال این امر در میان آن ها به نسبت کم تر است.

خیراندیش گفت: حجم خون به صورت سالانه باید کنترل گردد. این موضوع در فصل جوشش خون، یعنی بهار و به وسیله حجامت صورت می گیرد. در واقع جذر و مدی که در دریا اتفاق می افتد، بر روی بدن انسان نیز تاثیرگذار است.

وی گفت: در ایام قرص ماه قمری به علت موقعیت زمین، احتمال بالا رفتن فشار خون وجود دارد. بعلاوه برترین زمان حجامت 12 تا 13 ماه قمری است. لذا ضروری است که به این موارد را که به ظاهر تاثیر آن ها را در عملکرد بدن خود نمی بینیم، بیشتر مورد آنالیز قرار دهیم.

خیراندیش گفت: ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، آب و هوایی نسبتا گرم و خشک دارد. همین موضوع سبب می گردد تا زمینه پرخاشگری در افراد بیشتر فراهم گردد.

وی ابراز کرد: لذا توصیه می گردد که در چنین شرایطی که فردی ناآرام است، خنک کننده هایی مانند آب به وی داده گردد تا بتواند به حالت عادی بازگردد. زمینه این اتفاقات در افراد دارای طبع صفراوی و دموی بیشتر است.

وی در ادامه گفت: در ظاهر، گلگون شدن چهره، سنگینی سر و پرخون شدن چشم، نشان از فشار خون بالا است. بعلاوه برای افرادی که استعداد فشار خون دارند بعضا یک سوپاپ اطمینان وجود دارد و آن خونریزی بینی است.

این استاد طب سنتی متذکر شد: این افراد توجه داشته باشند که این در واقع یک نشانه خوب است که آنها می توانند به این شکل متوجه فشار خون بالایشان در مواقعی مانند عصبانیت یا اضطراب بشوند.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2206

به "نشانه های ظاهری فشار خون بالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های ظاهری فشار خون بالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید