مهاجران بیشتری از یونان به ترکیه بازگردانده شدند

به گزارش مجله تور یک روزه، 2 فروند کشتی مسافربری روز آدینه بیش از 120 مهاجر خارجی را از جزیره لسبوس یونان به ترکیه بازگرداندند.

مهاجران بیشتری از یونان به ترکیه بازگردانده شدند

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تور یک روزه به نقل از رویترز، در دومین مرحله از بازگرداندن مهاجران خارجی در چارچوب توافق اتحادیه اروپا و ترکیه، 2 فروند کشتی بیش از 120 مهاجر خارجی را از یک جزیره یونان به ترکیه بازگرداندند.

تا به امروز در چارچوب این توافق بیش از 325 مهاجر از جزایر یونان به ترکیه بازگردانده شده اند. سازمان ملل به شدت از این توافق انتقاد نموده و گروه های حقوق بشری نیز بر این باورند که این توافق قوانین بین المللی را نقض نموده است.

کشتی نخست روز آدینه 44 مهاجر پاکستانی را به ترکیه بازگردانده است. این مطلب را وزارت کشور ترکیه اعلام نموده است.

دومین کشتی نیز ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر با 79 مهاجر وارد آبهای ترکیه شده است. در بین این مهاجران اتباع کشورهای افغانستان، عراق، مصر حضور داشته اند.

یک مقام رسمی ترکیه در این باره گفت: تا به امروز هیچ مهاجر سوری در بین مهاجران بازگردانده شده از یونان وجود نداشته است.

3 فعال حقوق بشر که قصد داشتند مانع از اخراج این مهاجران خارجی شوند، توسط پلیس یونان بازداشت شدند. 30 معترض دیگر نیز ضمن تجمع در این جزیره شعارهایی را در مخالفت با بازگرداندن مهاجران خارجی سردادند.

نخستین گروه از مهاجران خارجی که شامل 202 نفر بودند روز دوشنبه از این جزیره یونان بازگردانده شدند. فشارها و درخواست های گروه های حقوق بشر برای متوقف کردن اجرای این توافق جنجالی بین اروپا و ترکیه، بالا گرفته است.

این در شرایطی است که نارضایتی ها نسبت به شرایط زندگی در اردوگاه های مهاجران در یونان، به شدت رو به افزایش است. گفته شده است که ده ها مهاجر خارجی در جزایر یونان، اعتصاب غذا نموده اند و خواهان بازگشایی مرزهایی شده اند که توسط کشورهای بالکان مسدود شده است.

بیش از 3800 مهاجر خارجی هم اکنون در اردوگاه های واقع در دو جزیره یونان تحت نظر هستند.

بر اساس توافق ترکیه و اتحادیه اروپا، آنکارا همه مهاجران خارجی به اروپا را که از دریای اژه به طور غیر قانونی وارد یونان شده اند، باز خواهد گرداند. در مقابل، اروپا نیز هزاران مهاجر سوری را که مستقیم از ترکیه آمده اند، قبول خواهد نمود و مذاکرات بر سر سفر به اروپا بدون احتیاج به ویزا و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا، پیشرفت خواهد داشت.

ترکیه در قراردادی که اواخر نوامبر به امضا رساند، به اتحادیه اروپا قول داده است تا در ازای دریافت یاری اقتصادی 3 میلیارد یورویی ، برای جلوگیری از ورود مهاجران خارجی به اروپا کوشش بیشتری انجام دهد.مقام های اروپایی به شدت از اقدامات ترکیه در این راستا انتقاد نموده اند.

اتحادیه اروپا با بدترین بحران آوارگان پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است. بر اساس آمارهای آژانس مرزی اروپا فرانتکس، بیش از 1.83 میلیون مهاجر در سال 2015 میلادی وارد مرزهای اروپا شده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 913

به "مهاجران بیشتری از یونان به ترکیه بازگردانده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجران بیشتری از یونان به ترکیه بازگردانده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید