روسیه به تاجیکستان کیت تشخیص کرونا اهدا می نماید

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیس خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه از اهدای کیت تشخیص کرونا به تاجیکستان اطلاع داد.

روسیه به تاجیکستان کیت تشخیص کرونا اهدا می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، جمال الدین عبدالله زاده وزیر بهداشت تاجیکستان و آنا پاپاوا رئیس خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه به طور مجازی دیدار و گفت وگو کردند.

بنابر گزارش دفتر مطبوعاتی وزارت بهداشت تاجیکستان، این دیدار به شرایط اپیدمیولوژیکی کنونی و مبارزه با آن و سایر بیماری های عفونی، توسعه همکاری بین دو کشور در زمینه رفاه بهداشتی و اپیدمیولوژیکی اختصاص داشت.

عبدالله زاده در سخنانی از طرف روسیه برای اعزام متخصصان مراکز علمی و مطالعاتی نهاد مذکور و ارائه یاری های مشورتی و روش شناختی، تقویت ظرفیت آزمایشگاه های تشخیص کرونا و ارائه کیت های تشخیص و ماده های واکنشگر به این کشور تشکر کرد.

آنا پاپاوا در این دیدار گفت که در آینده نزدیک ارائه کیت های اضافی برای تشخیص کرونا به وسیله خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه به تاجیکستان برنامه ریزی شده است.

در این دیدار، ارائه یاری های مشاوره ای در زمینه ایمنی بهداشتی، اپیدمیولوژیکی و ایمنی بویولژیک، آموزش رویکردهای روسی در پیشگیری و مبارزه با بیماری های عفونی به متخصصان تاجیک را آنالیز کردند.

طرفین در سرانجام این دیدار مجازی در خصوص ادامه همکاری در زمینه های مهم، افزایش سطح تعامل و ارائه یاری برای بهبود کار در تامین رفاه بهداشتی و اپیدمیولوژیکی توافق کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1735

به "روسیه به تاجیکستان کیت تشخیص کرونا اهدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به تاجیکستان کیت تشخیص کرونا اهدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید