دیدارهای هفته اول سخت خواهد بود، مثل پارسال خسته نمی شویم

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، ایگور کولاکوویچ در حاشیه تمرین امروز تیم ملی والیبال ایران درجمع خبرنگاران گفت: در ابتدا تشکر می کنم از تمام شما خبرنگاران که در این شرایط سخت به کنار تیم ملی آمدید. این آخرین تمرین تیم ملی قبل از آغاز لیگ ملت های والیبال است. تیم ملی والیبال ایران شرایط متفاوتی نسبت به گذشته داشت. تمرین خودمان را دیر آغاز کردیم. قبل از آن جلسه ای را با رئیس فدراسیون داشتیم. خوشبختانه بازیکنان تمرینات را به خوبی به سرانجام رساندند.

دیدارهای هفته اول سخت خواهد بود، مثل پارسال خسته نمی شویم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره هفته اول مسابقات گفت: هفته اول خیلی مشکل است. حتماً دیدارهای اول خیلی سخت خواهد بود. دوره های تمرینی خوبی را داشتیم اما بازی های تدارکاتی نداشتیم. بقیه تیم ها بازی های یکسری بازی محبت آمیز داشتند البته در بازه زمانی کوتاهی دوره آماده سازی داشتند و در چنین شرایطی نتایج قابل پیش بینی نیست و ما می رویم برای پیروزی در هفته اول بجنگیم.

کولاکوویچ درباره شرایط ملی پوشان والیبال ایران که تعدادی از انها باتجربه و تعدادی جوان هستند گفت: تمام بازیکنان آماده هستند خودتان می بینید که می خواهیم بدانیم بازی به بازی چه اتفاقی می افتد؟ مدام دنبال این هستیم که بازیکنان خوبی را اضافه کنیم. دنبال این بودیم که بازیکنان با تجربه و جوان که استعدادهای خوبی دارند را ترکیب کنیم تا تورنمنت خوبی را آغاز کنیم.

وی درباره درخواست خود از طرفداران تیم ملی والیبال ایران گفت: امیدوارم طرفداران ما را در شرایط خوب و بد یاری می نماید. در ارومیه و ظهرهای دیگر به حمایت آنها احتیاج داریم. امیدوارم تا خاتمه بازی بتوانیم شرایط خوبی داشته باشیم و مبارزه خوبی با حریفان داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره انتظارات از تیم ملی برای صعود به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال توضیح داد: هر 16 تیم حاضر چنین انتظاری را دارند و برای این موضوع کوشش می نمایند. تمام جذابیت ورزش به همین خواستن است که می خواهند به جمع شش تیم آخر راه پیدا نمایند.

وی اضافه کرد: با این شرایط آماده ای که ما داشتیم می توانیم انتظار صعود داشته باشیم ولی من امیدوارم که بهترین عملکردمان را داشته باشیم انتظار خودم هم همین است. ما و حریفانمان همین انتظار را دارند که به دور نهایی برسند.

کولاکوویچ درباره اینکه آیا در این دوره شاهد سنت شکنی تیم ملی برای آغاز قدرتمندانه در هفته اول خواهیم بود اذعان داشت: اگر بتوانیم ممکن است انجام دهیم. این موضوع قاعده ای ندارد اما امیدوارم بتوانیم کار را انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به صحبت های داوری سرپرست فدراسیون والیبال که گفته است درخواستی از ایشان برای برگزاری بازی محبت آمیز نداشته است اضافه کرد: نه! ما دعوت نامه های زیادی به تیم های ملی دیگر فرستادیم. هیچ تیمی قبول نکرد بیاید یا ما برویم. برای همین مسابقه محبت آمیز نداشتیم. فدراسیون آماده بود که ما را برای برگزاری بازی همراهی کند و حمایت داشته باشد ولی این اتفاق نیافتاد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران که تیم ملی ایران با میانگین سنی 25 سال سومین تیم جوان این رقابت ها محسوب می گردد. در لیست چهارده نفره خبری از بازیکنان نوجوان و جوان نیست. انها چقدر شانس دارند بار دیگر به تیم ملی راه پیدا نمایند اینگونه پاسخ داد: همانطور که می دانید ما برای لیستمان به 25 نفر است و ما روی تک تک آنها حساب نموده ایم. مسابقات نوجوانان و جوانان برنامه شلوغی دارد و باید به آنها احترام بگذاریم.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: توخته شایستگی این موضوع را که در بین 25 بازیکن فعلی باشد، نداشته است. باید از تیم ملی نوجوانان و جوانان دوباره شانس خودش را امتحان کند تا به تیم برسد. مثال خوبی برای جوانان داریم. پارسال ترکیبی از بازیکنان جوان داشتیم که سال جاری بازگشتند. کریمی آماده است که وزن کم نموده است و شرایط بهتری دارد. میثم صالحی نیز همینطور است و شرایط خوبی دارد. اما متأسفانه جا نداریم و آنها هم در شرایطی نیستند که بتوانند حضور پیدا نمایند.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد نتایج لیگ ملت ها برای شما مهم است که جزو شش تیم باشید چون از ترکیب کاملاً اصلی می خواهید بهره ببرید واکنش نشان داد و گفت: ببینید اصلاً این طور نیست. اولین هدف ما رفتن به مسابقات المپیک است نمی توانیم که موضوع را به مسابقات انتخابی المپیک موکول کنیم. باید از تمام بازی ها نهایت استفاده را کنیم. فدراسیون هزینه نموده است و مردم از ما انتظار دارند. همه از ما انتظار دارند تا به نتیجه برسیم. باید از کادر فعلی برای بهترین نتایج در جهت رسیدن به المپیک استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: سفرهای ما مانند پارسال خسته نماینده نخواهد بود که 15 پرواز داشتیم. سال جاری دو هفته در تهران هستیم. ما یک روزه نمی توانیم قبل از مسابقات انتخابی خودمان را آماده کنیم. تیم را برای حضور در آن بازی ها آماده می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 207

به "دیدارهای هفته اول سخت خواهد بود، مثل پارسال خسته نمی شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدارهای هفته اول سخت خواهد بود، مثل پارسال خسته نمی شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید