دروازه تیم ملی تا 8 سال دیگر گارانتی است

به گزارش مجله تور یک روزه، سیدمحمد ناظم الشریعه در مصاحبه با خبرنگاران، درباره دو دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران مقابل ازبکستان و برد در این بازی ها گفت: ابتدا باید از فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال تشکر کنم. کار سختی مقابل ازبکستان داشتیم. بعد از تورنمنت سال گذشته در مشهد و حدود 11 ماه بازی نکرده بودیم. فقط در چند مقطع اردوهای چند روزه داشتیم. هماهنگی بازیکنان کار سختی بود. چند بازیکن جدید هم با خودمان به ازبکستان بردیم و پنج، شش نفر از بازیکنان اصلی هم همراهمان نبودند.

دروازه تیم ملی تا 8 سال دیگر گارانتی است

وی اضافه نمود: ازبکستان همیشه یک تیم برنده است. بازی با این تیم و هماهنگی نسبی بازیکنان زمان برد. در بازی دوم به نسبت هماهنگ تر شدیم. البته ازبکها هم همین مسائل ما را داشتند. آنها با تیم اصلی خود در بازی حاضر شدند و بیشتر نفراتشان در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا که در ارومیه برگزار گشت، حضور داشتند.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درباره احتمال رویارویی با ازبکستان در آسیا شرح داد: قاعده این است که با تیم ازبکستان بازی نمی کردیم اما در این شرایط که کرونا همه چیز را تعطیل کرده است، این مسابقه برایمان خیلی خوب بود. ضمن اینکه تیم ازبکستان را هم به خوبی حلاجی و آنالیز کردیم. بازیکنان ما باید چنین مسابقه ای را از نزدیک لمس می کردند. بحث تئوری با بازی تدارکاتی و عملی فرق دارد.

آیا بازیکنی در لیست تیم ملی بود که شما را سورپرایز کرده باشد؟ ناظم الشریعه در پاسخ به این سئوال گفت: بازیکنان جدید از جمله مهدی کریمی، طاها نعمتی، شجری، رفیعی، خیام و سایر نفرات اینطور بودند. البته بعضی از این بازیکنان را یکی دو سال است زیر نظر داریم و روی آنها کار می کنیم. باید از تمام باشگاه ها هم تشکر کنم. شرایط بدنی بازیکنان آرمانی نبود که این هم طبیعی است ولی بازیکنان جدید جواب اعتمادم را دادند.

وی ادامه داد: تیم ملی حالاحالاها در خطوط مختلف بازیکن خوب دارد. ما در این چند سال چند دروازه بان را تست کردیم. بعد از علیرضا صمیمی و سپهر محمدی، دو دروازه بان نزدیک به اینها را داریم یعنی سعید مومنی و مسعود محمدی. علاوه بر این، سجاد بابایی و سینا پرکاس هم هستند. برایم عجیب است که بعضی ها می گویند تیم ملی دیگر دروازه بان ندارد. به نظرم دروازه تیم ملی تا هفت، هشت سال دیگر گارانتی است و خیالمان راحت است که پنج، شش دروازه بان خوب داریم.

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: بازیکنان جدید آینده فوتسال ایران هستند. توقعی که از نفراتی مثل جاوید، حسن زاده یا طیبی دارم را از این بازیکنان ندارم. به هر حال باید به این نکته هم توجه داشت که میانگین سنی بازیکنان در لیگ بالا است. سرمربی تیم ملی باید از کجا بازیکن دعوت کند؟ بازیکنی مثل مهدی کریمی را در لیگ دیدیم و دعوت کردیم. بعضی از بازیکنان جوان در سال های گذشته انتخابهای خوبی نداشتند و از تیم ملی دور شدند. پیشرفت بازیکن جوان برای رسیدن به تیم ملی یعنی اینکه حداقل در لیگ برتر فوتسال ایران و در چند تیم بالای جدول بازی کند. بازیکنان امید و جوان با بازی در لیگ برتر است که می توانند خودشان را نشان بدهند.

ناظم الشریعه در پاسخ به این سئوال که چه تضمینی وجود دارد بازیکنی مثل کریمی دچار غرور نشود و از راستا درست فوتسالی خارج نشود؟ گفت: به نظر من این اتفاق برای بازیکنان ما نمی افتد. آنها در کنار نفرات باتجربه تیم ملی مثل سپهر محمدی، اصغر حسن زاده و دیگران بوده اند. نفرات باتجربه پرستیژ و شخصیت خود را به جوانها منتقل کرده اند و این را در اردوهای اخیر دیده ام.

سرمربی تیم ملی فوتسال در خاتمه در خصوص زمان بعدی اردوی این تیم قبل از رقابت های قهرمانی آسیا که آذرماه در کویت برگزار می شود، اظهار کرد: لیگ برتر فوتسال اول آبان شروع می شود و روز شانزدهم آبان موقتاً تعطیل می شود. ما اردو را بلافاصله از شانزدهم و با حضور در جزیره کیش شروع می کنیم. اردویی را هم در مشهد برگزار می کنیم. در تلاش هستیم یکی دو بازی تدارکاتی هم داشته باشیم و سپس راهی کویت شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1206

به "دروازه تیم ملی تا 8 سال دیگر گارانتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروازه تیم ملی تا 8 سال دیگر گارانتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید