توصیه منصور برزگر در اردوی تیم ملی کشتی به المپیکی ها

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، پس از دعوت فدراسیون کشتی از مفاخر کشتی ایران برای حضور در اردوهای تیم های ملی کشتی، منصور برزگر سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد و دارنده مدال های نقره المپیک و طلا و نقره جهان صبح امروز پنجشنبه در اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان حضور یافت.

توصیه منصور برزگر در اردوی تیم ملی کشتی به المپیکی ها

برزگر در این دیدار گفت: به نام عضوی از جامعه بزرگ کشتی، دوست داریم که کشتی در آوردگاه های مهم بین المللی از جمله المپیک پیروز باشد.

وی ادامه داد: کار فدراسیون کشتی در دعوت از قهرمانان و مفاخر این رشته برای حضور در اردوهای تیم ملی، خوب و زیبا بود و امیدوارم که این فرایند با حضور سایر قهرمانان ادامه پیدا کند.

برزگر گفت: کسب مدال در المپیک بسیار حائز اهمیت است و تمام تلاش خود را برای انجام این مهم به کار ببرید. حسن یزدانی هم این شانس را دارد که با کسب دومین مدال طلای خود در کشتی ایران تاریخ ساز باشد.

وی ادامه داد: کشتی ورزش بی رکوردی است و در میدان معیارها معلوم می شود و کسانی که شاید فکر نمی کنید که بتوانند مدال بگیرند، صاحب مدال می شوند. شماها می توانید مدال بگیرید و همیشه کشتی گیران بودند که آبروی ورزش ما را حفظ کردند، پس هیچ وقت خود را دست کم نگیرید.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد شرح داد: اگر می خواهید در کار خود پیروز باشید، به حرف مربیان خود کاملا گوش کنید و به آن ها اعتماد داشته باشید، قطعا مربیان شما می توانند بهترین کمک کننده به شما باشند.

وی همچنین عملکرد فنی غلامرضا محمدی، ابراهیم مهربان و عباس حاج کناری را در زمان حضور در تیم ملی کشتی آزاد را ستود و گفت: محمدی، مهربان و حاج کناری از لحاظ فنی خیلی خوب بودند و حقشان بود که مدال های بیشتری را کسب می کردند.

برزگر در ادامه خاطراتی را در مورد برنامه های خود برای پیروزی کشتی های مهمی همچون دیدار علیرضا حیدری با الدار کورتانیدزه، علیرضا دبیر با تری براندز، علیرضا رضایی با کشتی گیر مغول، غلامرضا محمدی و حریفش برای کشتی گیران بیان و بر نقش مهم مربیان تیم ملی تأکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت آنالیز حریفان تأکید کرد: حتما فیلم حریفان خود را به همراه مربیان ببینید و با نقاط ضعف و قوت آن ها آشنا شوید و این کار خیلی برای کسب پیروزیت کمک کننده خواهد بود.

این پیشکسوت گرانقدر کشتی در سرانجام ضمن آرزوی پیروزیت برای تیم های ملی کشتی در سرانجام اظهار داشت: وقتی کشتی نتیجه می گیرد و کشتی گیران صاحب مدال می شوند همه ما خوشحالیم و سرمان را بالا می گیریم. این تیم می تواند پیروز شود و آرزوی همه ما افتخارآفرینی کشتی گیران در المپیک توکیو است.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم در این دیدار گفت: پدرم با آقای برزگر چندین سال در سازمان آب همکار بودند و من از نونهالی آقای برزگر را می شننام، ایشان یکی از مربیان من است و همیشه قدردان زحمات این مرد بزرگ خواهم بود.

وی شرح داد: ما مربیان زیادی را در کشتی داشته ایم اما برخی از آن ها در تاریخ کشتی ایران ماندگار و بر روی چند نسل اثرگذار بوده اند. استاد برزگر سالیان سال به نام سرمربی تیم ملی کشتی فعالیت کرد، برای کشتی ایران زحمات زیادی کشید و همیشه در کار خود پیروز بود و تیم ملی کشتی آزاد ما با هدایت ایشان افتخارات زیادی را کسب کرده است.

دبیر گفت: یکی از حسن های بزرگ آقای برزگر این بود که در عین اینکه به نام سرمربی تیم ملی فعالیت می کرد، به نام مربی در باشگاه هم حضور داشت و این باید یک الگو برای همه مربیان باشد.

رئیس فدراسیون کشتی در سرانجام اظهار داشت: از استاد برزگر ممنونم که امروز وقت گذاشت و با حضور در اردوی تیم ملی کشتی آزاد دقایقی را برای ملی پوشان صحبت کرد. همین جا از دیگر مفاخر کشتی ایران و قهرمانان جهان و المپیک دعوت می کنیم در این زمان کوتاه به جای مانده تا المپیک توکیو در اردوی تیم های ملی کشتی حضور داشته و با صحبت های خود موجب روحیه، انگیزه و آرامش در کشتی گیران شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1706

به "توصیه منصور برزگر در اردوی تیم ملی کشتی به المپیکی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه منصور برزگر در اردوی تیم ملی کشتی به المپیکی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید