تازه ترین جزییات از نحوه برگزاری جشنواره موسیقی نواحی

به گزارش مجله تور یک روزه، تازه ترین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی به تصمیم گیری درباره زمان و مکان برگزاری این رویداد اختصاص داشت.

تازه ترین جزییات از نحوه برگزاری جشنواره موسیقی نواحی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمیدرضا عسگری، کیوان آقامحسنی، نوید وزیری و نرگس ذاکرجعفری برگزار گشت و اعضای این شورا درباره ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره موسیقی نواحی، مقوله وحدت در کثرت موسیقی اقوام، زمان و مکان برگزاری این جشنواره و تغییر نام آن به گفتگو پرداختند.

در ابتدای این جلسه که به صورت آنلاین برگزار می شد، محمدعلی مرآتی درباره ژانر محور بودن جشنواره موسیقی نواحی اظهار کرد: من فکر می کنم جشنواره باید به سمتی حرکت کند که بتواند تبدیل به یک رسانه ای شود تا بیان های مختلف موسیقی در این جشنواره امکان بروز و ظهور پیدا کنند، چون ما اگر بیاییم کانال ورودی را محدود کنیم عملاً راه رصد کردن یک سری اتفاقات موسیقی را که در این مناطق وجود دارد هم می بندیم؛ بنابراین اگر به یک مفهوم وسیع تری برسیم که بتواند جذب حداکثری داشته باشد، بیشتر می توانیم به هدف جشنواره نزدیک شویم.

احمد صدری هم در ادامه این بحث به مقوله وحدت در کثرت اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر در جشنواره نواحی بر مبنای وحدت محور بودن حرکت کردیم، ولی ترجیح این است که در دوره جدید جشنواره، وجوه افتراق شان بررسی شود. ما در سال های گذشته هم تنوع موسیقی داشتیم، ولی یک خط محوری مشخصی هم وجود داشت که همه این ها را به همدیگر پیوند می داد. من فکر می کنم ما خود به خود تنوع را خواهیم داشت و ترسی از این ماجرا وجود ندارد. به همین خاطر به نظرم مهم است که در این دوره به سمت وجوه افتراق برویم.

نرگس ذاکرجعفری نیز بیان کرد: من هم موافق این هستم که جشنواره را طوری برگزار کنیم تا همه با هر دیدگاهی بتوانند از جشنواره استفاده کنند.

حمید عسگری دیگر عضو شورای جشنواره هم یادآور شد: به نظر می رسد جمع با مسئله تنوع توافق دارد. فکر می کنم خود تنوع می تواند یکپارچگی یک کشور را نشان بدهد. کثرت در وحدت اینجا نمود پیدا می کند.

زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی

در ادامه این جلسه، محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی درباره زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی گفت: زمان جشنواره موسیقی نواحی در سال های اخیر همواره در هفته وحدت بوده است. یعنی اگر بخواهیم به سنت سال های قبل عمل کنیم باید این چند روز را به عنوان تاریخ برگزاری جشنواره اعلام کنیم و لازم است ملاحظات استان برگزار کننده را نیز در خصوص زمان برگزاری جشنواره بدانیم.

مدیرکل دفتر موسیقی در خاتمه در رابطه با مکان برگزاری جشنواره نیز بیان کرد: به تازگی استانداری کرمان برای برگزاری این دوره جشنواره اعلام آمادگی کرده است و ان شاءالله با بهره مندی از دیدگاه شورای سیاستگذاری، مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور هنرمندان عزیز، در این باره نیز به زودی تصمیم گیری می شود. در سال های اخیر کرمان میزبان شایسته ای برای این جشنواره بوده است و تنوع موسیقی نواحی در سراسر کشور، باعث شده استان های دیگری نیز خواهان استقبال از موسیقی نواحی باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1570

به "تازه ترین جزییات از نحوه برگزاری جشنواره موسیقی نواحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین جزییات از نحوه برگزاری جشنواره موسیقی نواحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید