اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اید، بخوانید

به گزارش مجله تور یک روزه، نحوه بازیابی و حذف رمز کارت سوخت برای مالکان خودرو ها و موتورسیکلت هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اند، در این گزارش بیان شده است.

اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اید، بخوانید

به گزارش خبرنگار ، در باره زمانی 16 مرداد 98 لغایت 16 شهریور 98، چهار رقم انتهای کد ملی شخصی که کارت سوخت به نام او صادر شده، به اسم رمز پیش فرض تعریف شده است؛ بنابراین، هنگام سوختگیری باکارت سوخت شخصی، درصورت فراموش کردن رمز کارت سوخت و درخواست رمز مجدد، می توان با وارد کردن رمز پیش فرض یعنی چهار شماره سمت راست کدملی، کارت را فعال کرد.

ضروری است مالکان خودرو ها و موتورسیکلت هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اند، ابتدا 4 رقم پایانی کد ملی شخصی که نام آن در کارت سوخت درج شده است را امتحان نمایند و در صورت بروز خطا، جهت حذف رمز، اقدام نمایند.

این کار نیازمند مراجعه مالک وسیله نقلیه به یکی از نواحی یا منطقه ها شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در سراسر کشور به همراه مدارک هویتی مالک و وسیله نقلیه است.

تاکید می گردد که حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت الزامی بوده و درخواست این کار به وسیله شخص دیگر، صرفا با ارائه وکالتنامه محضری یا برگه انحصار وراثت امکان پذیر است.

مدارک هویتی لازم برای حذف رمز کارت هوشمند سوخت برای اشخاص حقیقی و حقوقی عبارتند از:

  • اشخاص حقیقی: یکی از مدارک شناسایی مالک وسیله نقلیه (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه)
  • اشخاص حقوقی: معرفی نامه رسمی سازمان مربوطه با درج شماره ملی به همراه کارت ملی نماینده معرفی شده

مدارک شناسایی وسیله نقلیه هم شامل کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه است.

پس از ارائه این مدارک، مالک یا وکیل قانونی او باید نسبت به تکمیل فرم درخواست رمز گشایی اقدام کند. ضمن این که باید توجه گردد، در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت دارای فیزیک سالم یعنی بدون چسب خوردگی، شکستگی و ...، جهت حذف رمز آن الزامی است.

صاحبان کارت های سوخت، در صورت هر گونه ابهام و پرسش ضروری، می توانند با شماره تلفن 09627 مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تماس بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1400 بروزرسانی: 15 مهر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1770

به "اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اید، بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اید، بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید