افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در هلند

به گزارش مجله تور یک روزه، سفارت ایران در هلند، با برگزاری نمایشگاهی با عنوان شوق حروف، آثار فاخری از هنرمند ایرانی سید حسین فدایی را در معرض دید علاقمندان هنر در هلند قرار داد.

افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در هلند

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید.

به گزارش مجله تور یک روزه، در این نمایشگاه 24 اثر نقاشی خط از این هنرمند مقیم اهواز به نمایش گذاشته شده است. کارگاه عملی خوشنویسی فارسی نیز همزمان با نمایشگاه برپا شده است تا بازدیدنمایندگان با جلوه های زیباشناختی خط فارسی و ظرایف خوشنویسی ببشتر آشنا شوند.

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه که امشب در خانه ایرانیان لاهه با حضور حالق این آثار، تعدادی از سفرا و دیپلمات های خارجی و علاقمندان ایرانی و هلندی برگزار گردید، علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند هدف از برگزاری نمایشگاه را ایجاد فرصتی برای گفتگوی فرهنگی میان ملت ها و استفاده از ابزار فرهنگ برای شکستن کلیشه ها و قالب های برساخته ذهنی و غیرواقعی اظهار داشت. وی ادامه داد که پیغام این نمایشگاه نشان دادن صندلی هنر در نزد مردم ایران است. کاظمی ابدی همچنین افزود که این امر احتیاج به اثبات ندارد، کما این که دیدیم چگونه وقتی دشمنان می خواستند ایران را تهدید نمایند، گفتند که به اماکن فرهنگ ایران حمله خواهند کرد.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی با هنرنمایی آرزو رضوانی و فرید شیخ بهایی نیز زینت بخش بخش پایانی برنامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه بود.

این نمایشگاه به مدت چهار روز پذیرای بازدید عموم هنر دوستان مقیم هلند خواهد بود و پس از آن به شهر ماستریخت هلند و مونیخ در آلمان منتقل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 641

به "افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید