اخلاق، اولویت اصلی برای تعالی در هر سازمان است، رشد شاخص ها در سه حوزه اصلی مأموریت های وزارت میراث فرهنگی

به گزارش مجله تور یک روزه، معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اخلاق به عنوان مهم ترین اولویت برای توسعه و تعالی در هر سازمان نام برد و گفت: اگر بخواهیم اولویتی برای تعالی در هر سازمان در نظر بگیریم، به طور حتم این اولویت اخلاق است.

اخلاق، اولویت اصلی برای تعالی در هر سازمان است، رشد شاخص ها در سه حوزه اصلی مأموریت های وزارت میراث فرهنگی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، امروز یکشنبه 3 شهریور 98، در نشست سالانه هم اندیشی مدیران حراست ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت و نقش حراست در توسعه و تعالی هر دستگاه و سازمانی توضیح داد: به طور حتم نیروهای حراست در کنار سایر بخش های هر دستگاه و سازمان، نقش مهمی در رشد، توسعه و تعالی آن دستگاه دارند و باید به نقش آن ها بیش از پیش توجه کرد.

او اضافه نمود: خوشبختانه شرایط حراست در وزارت میراث فرهنگی امروز شرایط بسیار مطلوبی است و شاهد فعالیت بسیار خوب حراست در این وزارتخانه هستیم.

خیاطیان گفت: با این حال حراست همیشه باید در آمادگی کامل باشد و از این رو و با توجه به ضرورت آموزش، آمادگی داریم تا در مورد برگزاری دوره های آموزشی برای نیروهای حراست به صورت کامل با این مجموعه همکاری کنیم.

او اضافه نمود: اعتقاد ما بر این است که هرچقدر نظارت ها تقویت گردد، به آبروی نظام و اعتماد مردم یاری نموده ایم. هر دستگاهی از جمله وزارت میراث فرهنگی اگر عملکرد مناسبی داشته باشد، این عملکرد یک سرمایه اجتماعی به حساب می آید. خوشبختانه در حال حاضر شاهد عملکرد بسیار مناسب وزارت میراث فرهنگی هستیم و در دو سال اخیر به لطف خدا، همت مدیران و کوشش کارشناسان و کارکنان، شاهد رشد شاخص ها در سه حوزه اصلی مأموریت های این وزارتخانه هستیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: خوشبختانه امروز شاهدیم که مردم به موضوع صیانت از آثار تاریخی توجه دارند و این نشان دهنده برخورداری وزارت میراث فرهنگی از یک سرمایه خوب اجتماعی است.

او اضافه نمود: آنچه که به کسب سرمایه اجتماعی یاری می نماید، نگاه دقیق کارشناسانه است که در این میان به طور حتم نیروهای حراست نقش مهمی دارند و در خواست من از تمام نیروها و کارشناسان سازمان در هر بخشی از جمله حراست این است که نقش خود را جدی بگیرند.

خیاطیان در ادامه بر حمایت از پرسنل و نیروهای وزارت میراث فرهنگی در بخش های مختلف تأکید کرد و اضافه نمود: حراست و اداره کل حقوقی یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشند، حمایت از نیروهای سازمانی است، نیروهای این دو بخش باید خود را مکلف به حمایت از پرسنل و نیروهای سازمانی در هر بخش بدانند و با نگاه حمایتی در صدد برطرف مسائل احتمالی برآیند، چرا که آبروی وزارتخانه در گروی آبروی تک تک کارکنان آن است.

تعالی سازمانی در گروی نگاه هدایتگرانه

او اضافه نمود: نگاه هدایتگرانه حراست می تواند به رشد، توسعه و تعالی در هر سازمان از جمله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یاری کند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: یکی از موضوعاتی که بر آن تأکید داریم این است که حراست ارتباط خود را با بخش های مختلف تقویت کند و نشست های صمیمانه و محبت آمیز با نیروها و کارکنان بخش های مختلف برگزار کند. موضوع بعدی که مجموعه حراست باید به آن توجه داشته باشد، حسن رفتار کارکنان حراست است به گونه ای که نیروهای حراست در اخلاق، رفتار و منش باید الگوی سایر بخش ها باشند که خوشبختانه شاهد این هستیم که این حسن اخلاق و رفتار از سوی بسیاری از نیروهای حراست رعایت می گردد.

او در بخش دیگری از صحبت های خود به رشد فناوری و نیز انقلاب پنجم صنعتی اشاره نمود و اضافه نمود: در این دوران باید تسلط کافی به موضوعات روز، فناوری اطلاعات، هوش ماشینی و... داشته باشیم. از این رو درخواست من از تمام نیروهای حراست این است که به موضوعات مرتبط با انقلاب پنجم صنعتی توجه داشته باشند و بر موضوعاتی که در این خصوص تعریف شده است، تسلط یابند.

تجلیل از نیروهای برتر حراست

در این نشست همچنین پرسش و پاسخ با حضور محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید و تعدادی از حاضران به بیان سوالات و مسائل خود در حضور معاون توسعه مدیریت این وزارتخانه پرداختند.

در حاشیه این نشست همچنین از تعدادی از پرسنل نمونه و کارکنان برتر حراست تجلیل به عمل آمد که بر این اساس، محمد زاهدی پور رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی اصفهان، احد گرشاسبی رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی البرز، مجید نوروزبیگی رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی تهران، علی بهنیا رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی کردستان، نبی الله امین پرست رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه و مصطفی سپهری رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، تجلیل شدند.

همچنین از محمد صالح بیگ پور رئیس حراست دانشگاه علمی کاربردی، سید یعقوب حسینی رئیس حراست کاخ سعدآباد، مراد خادمی رئیس حراست مرکز آموزش عالی، مصطفی قاسمی کارشناس امور توابع و استان ها، امیر صادقی رئیس اداره تحقیق و آنالیز، غلامرضا چاردولی رئیس دفتر مدیرکل حراست و طاهره حجازی معاون حفاظت فناوری اطلاعات و اسناد تجلیل به عمل آمد.

ناصر سلیمی و مسعود تائبی دو آزاده شاغل در حراست نیز در این نشست با حضور معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تجلیل شدند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 361

به "اخلاق، اولویت اصلی برای تعالی در هر سازمان است، رشد شاخص ها در سه حوزه اصلی مأموریت های وزارت میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخلاق، اولویت اصلی برای تعالی در هر سازمان است، رشد شاخص ها در سه حوزه اصلی مأموریت های وزارت میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید