اختلال در پخش زنده اختتامیه فیلم فجر و پرده برداری از یک تخلف

به گزارش مجله تور یک روزه، شبکه نمایش سیما در اطلاعیه ای نو بار دیگر دلایل اصلی قطع صدای مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را شرح داد و وجود گروه های مختلف فراوری برنامه خارج از صداوسیما برخلاف قوانین پخش برنامه های ملی تحت عناوین حامی اقتصادی را از دلایل این مساله برشمرد.

اختلال در پخش زنده اختتامیه فیلم فجر و پرده برداری از یک تخلف

به گزارش خبرنگاران، شبکه نمایش سیما در اطلاعیه ای تازه درباره اختلالی که در حین پخش اختتامیه مراسم چهلمین جشنواره فیلم فجر مبنی بر قطع صدا ایجاد شد، با تاکید بر اینکه این که نویز یا اختلال صدا در تمام مدت زمان برنامه های پوشش دهنده مراسم اختتامیه، اعم از رادیویی و تلویزیونی و شبکه های اجتماعی وجود داشته است، اعلام نموده است:

مخاطبان گرامی؛ ضمن سپاس از همراهی شما با ویژه برنامه های چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به آگاهی می رسانیم پس از آنالیز دقیق کارشناسان فنی درباره دلیل قطع صدای پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر، معین شد نویز یا اختلال صدا در تمام مدت زمان برنامه های پوشش دهنده مراسم اختتامیه، اعم از رادیویی و تلویزیونی و شبکه های اجتماعی وجود داشته است.

در این اطلاعیه درباره دلیل اصلی قطع صدا از آنتن زنده چنین شرح داده شده است: متاسفانه براساس تشخیص اشتباه صدابردار برج میلاد در شناخت منبع اختلال صدا، خروجی ارسالی به واحد سیار تلویزیونی صدا و سیما قطع شد و موجب قطع صدا در پخش تلویزیونی صدا و سیما شد. این در حالی بود که خروجی صدای ارسالی به واحد سیار رادیویی و سایر رسانه ها برقرار بوده است. بعلاوه پس از این اتفاق قطع برق اتفاق افتاده در بخشی از برج میلاد نیز موجب قطع پخش زنده شبکه های رادیویی به مدت پنج دقیقه شد.

شبکه نمایش بعلاوه در شرحاتی آورده است: وجود گروه های مختلف فراوری برنامه خارج از صداوسیما برخلاف قوانین پخش برنامه های ملی تحت عناوین حامی اقتصادی و ... و ضعف تیم صدابرداری محل برگزاری اختتامیه علاوه بر بی نظمی معمول در برنامه هایی از این دست زمینه ساز این اتفاق بوده که امید است با هماهنگی های بین دستگاه های متولی شاهد تکرار آن در مراسم های مشابه نباشیم.

به گزارش خبرنگاران، شبکه نمایش سیما روز گذشته نیز در اطلاعیه ای که ساعاتی پس از انتها جشنواره منتشر شد، نکاتی را درباره دلیل قطع صدا در پخش زنده مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر مطرح نموده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2005

به "اختلال در پخش زنده اختتامیه فیلم فجر و پرده برداری از یک تخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال در پخش زنده اختتامیه فیلم فجر و پرده برداری از یک تخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید