9 شهر خوزستان از بیماری کرونا در شرایط قرمز قرار دارند، مجوزی برای محدودیت ها صادر نشده است

به گزارش مجله تور یک روزه، استاندار خوزستان گفت: 9 شهر استان از بیماری کرونا در شرایط قرمز است که به همین دلیل باید از برگزاری مراسم جلوگیری گردد.

9 شهر خوزستان از بیماری کرونا در شرایط قرمز قرار دارند، مجوزی برای محدودیت ها صادر نشده است

به گزارش از ، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: شرایط 9 شهر استان از نظر بیماری کرونا ویروس کماکان قرمز است و فرمانداران موظف به جلوگیری از برگزاری تجمعات بویژه در زمینه مراسم ترحیم و تدفین اموات شوند.

او با بیان اینکه مراجعات مردمی به مراکز 16 ساعته دانشگاه علوم پزشکی کاهش یافته است اضافه نمود: این کاهش درباره بیماران سرپایی استان نیز صادق است و موارد بستری در استان فرایند ثابتی دارد که این امر به کادر درمان و مجموعه سلامت فشار می آورد.

شریعتی بیان داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و مشارکت نکردن در اجتماعات بویژه مراسم های ترحیم و عروسی بسیار مهم است چراکه هنوز برخی شهر ها در استان از نظر بیماری کرونا در شرایط قرمز هستیم.

استاندار خوزستان توضیح داد: شرایط برخی از شهرستان ها از نظر میزان ابتلا به کرونا بهتر شده و از نارنجی به زرد بهبود یافته است اما، طی 6 هفته گذشته شرایط بیماری کرونا ثابت شد و این شرایط خسته کننده در حال طولانی شدن است. مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز و ستاد استانی کرونا پیشنهاد های را برای خروج از این شرایط ارائه کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مراکز فرهنگی و سینما ها و کتابخانه ها همچنان تعطیل است گفت: پیشنهاداتی برای اعمال محدودیت در شهر های قرمز به ستاد ملی کرونا داده شده که اگر مجوز لازم داده گردد این محدودیت ها اعمال می گردد، ولی تا این لحظه مجوزی برای محدودیت یا تعطیلی صادر نشده است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1043

به "9 شهر خوزستان از بیماری کرونا در شرایط قرمز قرار دارند، مجوزی برای محدودیت ها صادر نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 شهر خوزستان از بیماری کرونا در شرایط قرمز قرار دارند، مجوزی برای محدودیت ها صادر نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید