3 سال مجازات زندان در انتظار منتشرکنندگان اخبار کذب پیرامون کرونا

به گزارش مجله تور یک روزه، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه انتشار اخبار کذب پیرامون ویروس کرونا کشور را به تعطیلی کشانده و هزاران میلیارد خسارت اقتصادی ایجاد می کند تاکیدکرد که منتشرکنندگان این اخبار به یک تا سه سال مجازات حبس محکوم می شوند.

3 سال مجازات زندان در انتظار منتشرکنندگان اخبار کذب پیرامون کرونا

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن نوروزی در مورد جرم و نحوه مجازات افرادی که اقدام به انتشار اخبار کذب پیرامون شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه می کنند، گفت: این اقدام بر اساس قانون مجازات اسلامی نشر اکاذیب محسوب شده و برای افرادی که مرتکب این جرم شوند بین یک تا سه سال مجازات حبس و مشخص شلاق در نظر گرفته شده است.

انتشار اخبار کذب در مورد کرنا کشور را به تعطیلی کشانده است

کننده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که به دنبال انتشار این گونه اخبار در جامعه ایجاد می شود، ادامه داد: انتشار اخبار کذب در مورد بیماری کرونا باعث بروز نگرانی و رعب و وحشت برای مردم شده و زمینه تعطیلی کشور را فراهم کرده است.

این کننده مردم در مجلس دهم، در مورد تبعاتی که انتشار این گونه اخبار در حوزه اقتصادی کشور به همراه دارد، تاکید کرد: انجام این گونه اقدامات به دلیل تعطیلی کارخانجات و مجتمع های تجاری بزرگ می تواند باعث بروز خسارات اقتصادی گسترده شود، همچنین در پی تعطیلی مدارس هم شرایطی فراهم می شود که بچه ها به ناچار تابستان نیز برای جبران این وقفه ایجاد شده به مدرسه بروند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: انتشار ویروس کرونا امری مقطعی بوده که به زودی مسئولان حوزه سلامت هم در ایران و هم جهان برای رفع این مشکل تدبیری خواهند اندیشید، اما تعطیلی واحد های تولیدی و اقتصادی هزاران میلیارد خسارت به کشور وارد می کند که آسیب ناشی از آن به مردم وارد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 793

به "3 سال مجازات زندان در انتظار منتشرکنندگان اخبار کذب پیرامون کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سال مجازات زندان در انتظار منتشرکنندگان اخبار کذب پیرامون کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید