کدام خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی نمی شوند

به گزارش مجله تور یک روزه، قانون مالیات بر خانه های خالی 7 شاخص و معیار را برای اینکه مشمول مالیات نشود، ارائه نموده است.

کدام خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی نمی شوند

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، این سوال از سوی شهروندان بار ها مطرح شده است که براساس قانون مالیات بر خانه های خالی، کدام خانه ها مشمول مالیات نمی شوند. طبق مفاد قانون 7 مورد برای این موضوع مطرح شده که به توضیح زیر است:

1- واحد های مسکونی واقع در تمامی شهر های زیر 100 هزار نفر جمعیت.

2- واحد مسکونی واقع در تمامی شهر های بالای 100 هزار نفر جمعیت که در یک سال مجموعاً 120 روز و کمتر ساکن یا کاربر نداشتند.

3- واحد های نوساز پس از 12 ماه و در طرح پروژه های انبوه سازی پس از 18 ماه از زمان صدور گواهی اتمام عملیات

4- واحد های مسکونی موقوفه که امکان اجاره آن ها حسب وقفنامه وجود ندارد.

5- ثبت واحد مسکونی به عنوان اقامتگاه فرعی:

الف: علاوه بر اقامتگاه اصلی هر خانوار می تواند یکی از واحد های تحت تملک خود را در شهری غیر از شهر محل اقامت اصلی به عنوان اقامت گاه فرعی ثبت نماید.

ب: در صورتی که اقامت گاه اصلی خانوار تحت تملک یکی از اعضای خانوار باشد خانوار می تواند حداکثر یک واحد دیگر از واحد های خود را در همان شهر محل اقامت اصلی به عنوان اقامتگاه فرعی ثبت کند.

6- برای دانشجویان، طلاب، دانش آموزان، شاغلان و مبتلایان به بیماری های خاص در صورت اقامت در شهری غیر از اقامتگاه اصلی و فرعی خانوار امکان ثبت یک واحد مسکونی دیگر را دارند.

7- واحد مسکونی محل اشتغال صاحبان صنوف و مشاغل از جمله گردشگری و زیارتی موسسات یا شرکت های فعال که مجوز از دستگاه مربوطه دارند و ممنوعیتی برای فعالیت در واحد های مسکونی ندارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1562

به "کدام خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید