کاخ سفید تلویحاً وزیر دفاع آمریکا را به برکناری تهدید کرد

به گزارش مجله تور یک روزه، کاخ سفید امروز چهارشنبه تلویحاً وزیر دفاع آمریکا را به دلیل مخالفت با نظرات ترامپ برای سرکوب اعتراضات در آمریکا به برکناری تهدید کرد.

کاخ سفید تلویحاً وزیر دفاع آمریکا را به برکناری تهدید کرد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی مجله تور یک روزه، در پی مخالفت مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با روش ترجیحی دونالد ترامپ برای سرکوب تظاهرات ها در آمریکا کاخ سفید تلویحاً او را به برکناری تهدید کرد.

سخنگوی کاخ سفید گفت: وزیر دفاع اسپر در سمتش باقی است اما اگر رئیس جمهور اعتمادش به ایشان را از دست بدهد شما را در جریان قرار خواهیم داد.

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید کوچکترین مخالفت ها با نظراتش را تحمل نکرده و شمار زیادی از مشاوران و دستیارانش را به همین دلیل اخراج کرده است.

احتمال اخراج اسپر از آنجا مطرح شده که او امروز بر خلاف نظر ترامپ با استفاده از قانونی خاص جهت استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب اعتراضات سراسری در این کشور مخالفت کرد.

وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفت با توسل به قانون موسوم به قانون خیرش 1807 برای فرونشاندن اعتراضات مخالف است.

قانون مذکور به رئیس جمهور ایالات متحده اختیار می دهد در شرایط خاص دستور استقرار نیروهای ارتش و گارد ملی برای سرکوب ناآرامی های مدنی، خیزش یا شورش ها را بدهد.

مارک اسپر امروز چهارشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهور دونالد ترامپ که گفته بود ممکن است از این اختیار خود استفاده کند گفت: من از توسل به قانون خیزش حمایت نمی کنم.

وی علی رغم این از توسل به این گزینه به عنوان آخرین راه حل حمایت کرده است. او گفت: استفاده از نیروهای وظیفه باید تنها به عنوان گزینه ای در اضطراری ترین شرایط و به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد.

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت منجر شد.

چهار افسر پلیس به دلیل مشارکت در این قتل اخراج شده اند. پلیس فرد قاتل را بازداشت کرده و او را به قتل درجه دو متهم کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته از سرکوب اعتراضات و برخورد خشن با معترضان حمایت کرده است.

شبکه تلویزیونی KTLA مستقر در لس آنجلس امروز گزارش داد اعتراضات و ناآرامیها در ایالات متحده آمریکا طی روزهای گذشته به کشته شدن دست کم 11 نفر منجر شده است.

این شبکه آمریکایی همچنین گفته است که در جریان این اعتراضات صدها نفر نیز مجروح شده اما تعداد دقیق آنها هنوز مشخص نیست.

طبق تحلیل های خبرگزاری آسوشیتدپرس از داده های پلیس ایالتی، دستکم 9 هزار و 300 نفر تا به امروز در ارتباط با اعتراضات سراسری به دست نیروهای پلیس بازداشت شده اند.

در روزهای اخیر با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا، نیروهای امنیتی به سمت مجله تور یک روزه نیز حمله کرده و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که جمعی از مجله تور یک روزه نیز بازداشت شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1008

به "کاخ سفید تلویحاً وزیر دفاع آمریکا را به برکناری تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید تلویحاً وزیر دفاع آمریکا را به برکناری تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید