شرایط شیوع کرونا بسیار بد است ، تست ارزان در دسترس مردم باشد

به گزارش مجله تور یک روزه، عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه شیوع زیاد بیماری کووید 19 باعث شده که بیماران بدحال بیشتر در معرض مرگ و میر قرار گیرند، گفت: میزان انجام تست باید افزایش یابد و در عین حال تست ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.

شرایط شیوع کرونا بسیار بد است ، تست ارزان در دسترس مردم باشد

به گزارش خبرنگاران، دکتر مینو محرز در مصاحبه با ایسنا با اشاره به شرایط شیوع کرونا و افزایش مرگ های ناشی از بیماری، گفت: شرایط شیوع بیماری در کشور بسیار بد است و بیماری زیاد شده است. در عین حال بر تعداد بیماران بدحالی که مسن هستند و به بیماری های زمینه ای مبتلا هستند، افزوده شده است.

وی با بیان اینکه شیوع زیاد بیماری باعث شده که بیماران بدحال بیشتر در معرض مرگ و میر قرار گیرند، گفت: گاهی می بینیم که عمده بیمارانی که در آی سی یو بستری هستند، مسن هستند. باید توجه کرد که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در افراد مسن و افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و ریوی بالاست.

محرز با اشاره به افزایش تست های تشخیصی برای کنترل بیماری، گفت: اگر امکانات تست بیشتر باشد، در مدیریت بیماری بسیار موثر است. در تمام دنیا به این صورت بیماری را کنترل می کنند. میزان انجام تست باید افزایش یابد و در عین حال تست ارزان در اختیار مردم قرار گیرد زیرا در حال حاضر هزینه تست گران است. در دنیا بعد از یافتن فرد مثبت، افراد در تماس با او را هم تست می کنند و این اقدام باعث می شود که افراد مثبت دیگر هم شناسایی شوند و ایزوله کردن آنها ریت انتشار را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه در عین حال تشخیص بیماری در مراحل اولیه میزان مرگ و میر را هم کاهش می دهد، گفت: هر چقدر بیماری زودتر تشخیص داده شود و تعداد تست هایمان بیشتر باشد و افراد بدون علامت را پیدا کنیم، می توان آنها را ایزوله کرد تا به دیگران بیماری را منتقل نکنند.

محرز همچنین گفت: هنوز هیچ داروی جدیدی هم برای کرونا مطرح نشده است و درمان ها همان هایی است که از قبل بوده که البته درمان قاطع نیست، اما در شرایط خاصی می توان برای بیمار استفاده کرد. برای بیمار بستری می توان داروهای ضدالتهاب و ضدانعقاد استفاده کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1245

به "شرایط شیوع کرونا بسیار بد است ، تست ارزان در دسترس مردم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط شیوع کرونا بسیار بد است ، تست ارزان در دسترس مردم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید